رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی آذربایجان شرقی گفت: مسئولان این هیات برای شناسایی و شکوفا کردن استعدادهای موجود استان در بخش بانوان اهتمام دارند.

به گزارش تبریزمن، محمد احمد علیپور روز دوشنبه در نشست هیات موتورسواری و اتومبیل رانی استان با مشاوران بانوان دستگاه ها و نهادهای مختلف افزود: این ورزش در بخش بانوان مغفول مانده و آنطور که باید در جامعه شناخته نشده است.

وی ادامه داد: هیات اتومبیل رانی استان مصمم است با آسیب شناسی علمی، نسبت به احصای مشکلات موجود در بخش بانوان اقدام کند.

احمد علیپور با تاکید براینکه اولویت ما در بخش بانوان فعال کردن رشته اتومبیل رانی است، اظهارکرد: مقدمات فعالیت بانوان در رشته اتومبیل رانی فراهم شده و به دنبال جذب علاقمندان به این رشته ورزشی هستیم.

وی با بیان اینکه بانوان علاقمند برای فعالیت در این رشته ورزشی برای عضویت به این هیات مراجعه کنند، گفت: تمامی امکانات برای آموزش بانوان در استان را فراهم کرده ایم تا بتوانیم در مسابقات داخلی و خارجی شرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه بانوان ورزشکار ایرانی با حفظ حجاب در میدان های ورزشی بین المللی حضور می یابند، گفت: حضور ورزشکاران محجبه ایرانی موجب اعتلای فرهنگ اسلامی در جهان است.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی آذربایجان شرقی افزود: باید از ظرفیت بانوان دستگاه های مختلف جهت شناساندن این ورزش در جامعه بانوان بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه ۵۸۰ ورزشکار شناسنامه دار عضو این هیات هستند، اظهارکرد: پیست های استان از نظر زیرساخت ضعیف هستند و این هیات برای استاندارد سازی پیست ها نیازمند همکاری بخش های مختلف دولتی و خصوصی است.

نایب رئیس بانوان هیات موتورسواری و اتومبیل رانی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: به دنبال استعدادیابی و توانمندسازی بانوان استان در این رشته ورزشی هستیم.

رباب محمدی نسب با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت و توانمندی های بسیج ، از بانوان بسیجی که دارای گواهینامه رانندگی و اتومبیل شخصی هستند، خواست برای فعالیت در این رشته ورزشی به هیات اتومبیل رانی استان مراجعه کنند.

وی ادامه داد: ۱۸ بانوی ورزشکار در این رشته ورزشی در استان فعالیت می کنند که دو نفر از آنها دارای عنوان های قهرمانی کشور هستند.

محمدی نسب با اشاره به ظرفیت های موجود در استان گفت: ضروری است این رشته ورزشی بیش از پیش در جامعه شناسانده شود.

در پایان این نشست از سپیده آیدا وظیفه آرا و فریبا لاوی دو قهرمان کشوری اتومبیل رانی استان تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :