مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: استعداد یابی در رشته های مختلف و تلاش برای افزایش تعداد ورزشکاران سازمان یافته مهمترین و محوری ترین هدف و برنامه این اداره کل است.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی این اداره کل، محمد شروین اسبقیان در نشست تخصصی هیات های تنیس، اسکواش، کبدی، بیلیارد، بولینگ و بدمینتون استان افزود: ورزشکاران سازمان یافته و استعدادیابی مکمل توسعه ورزش قهرمانی هستند و ورزش قهرمانی با ترکیب این دو مقوله توسعه و پیشرفت خواهد کرد.

وی اظهار کرد: بدون استعدادیابی ورزش قهرمانی دچار روزمره گی می شود و تنها راه علاج ورزش قهرمانی استعدادیابی، پشتوانه سازی و پایه سازی است.

اسبقیان اضافه کرد: بیشترین اعتبارات ورزش استان در سال جاری به استعدادیابی تعلق خواهد گرفت چرا که آینده ورزش آذربایجان شرقی و مدال آوری در رقابت های مهم جهانی همچون المپیک منوط به استعدادیابی است.

وی، خواستار توجه هیات های ورزشی پایه به اجرای طرح بزرگ استعدادیابی شد و گفت: آذربایجان شرقی معدن استعدادهای ورزشی است و موضوع استعدادیابی مهمترین مقوله ورزش استان برای موفقیت و کسب مدال طلا در المپیک برزیل و بازی های آسیایی جاکارتا است.

وی، مهمترین رسالت اداره کل و به تبع آن هیات های ورزشی را توسعه فرهنگ ورزش برای همه، ایجاد نشاط و شادابی در جامعه و توسعه فرهنگ ورزش همگانی بیان کرد و افزود: در این راه هیات های ورزشی برای رسیدن به هدف ۲۸ درصد ترویج ورزش همگانی در استان تلاش کنند.

اسبقیان ادامه داد: هیات های ورزشی بازوان اصلی و حیاتی و از ازکان ورزش استان به شمار می روند و اجرایی کردن سیاست های نظام و وزارت ورزش و جوانان بر دوش هیات های ورزشی با نظارت اداره کل ورزش و جوانان می باشد و در این راه اداره کل هدف نظارتی و هدایتی دارد.

وی موضوع اقتصاد خصوصی را به حوزه ورزش تعمیم داد و گفت: هیات های ورزشی باید متوجه باشند که اعتبارات دولتی محدود و بر این اساس تغییر نگرش ضروری است و در این شرایط باید به سمت کاهش وابستگی به اعتبارات دولتی برویم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز در توسعه ورزش قهرمانی و همگانی تاثیر بالایی داشته اند و تعامل شهرداری با اداره کل ورزش و جوانان استان باید به سمت اولویت بندی حمایت از هیات های ورزشی حرکت کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :