استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با رایزنان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در ده کشور جهان، بر تسهیل روابط تجاری و فراهم کردن زمینه حضور بخش خصوصی در کشورهای هدف استان با استفاده از شرایط پس از رفع تحریم‌ها تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، دکتر اسماعیل جبارزاده در این دیدار که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز انجام شد، با اشاره به همکاری و ارتباط تنگاتنگ مسوولان دولتی و بخش خصوصی در استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: بنا داریم بخش عمده‌ای از ماموریت دولت در توسعه صادرات و تحقق اقتصاد مقاومتی را بر عهده بگیریم.

وی افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی توان رقابت با واحدهای مشابه اروپایی را دارند و مطمئنا کالاهای باکیفیت و استاندارد از این استان صادر خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به راه‌اندازی گمرک کارگو و هاب پستی در استان، گفت: این زیرساخت‌ها فرصت بسیار مناسبی برای توسعه صادرات به کل دنیا هستند.

وی همچنین صنعتگران استان آذربایجان شرقی را مشهور به تعهد توصیف کرد و گفت: صنعتگران ما به نام و اعتبار خود اهمیت می‌دهند.

جبارزاده خواستار ارتباط تنگاتنگ سازمان توسعه تجارت ایران و رایزنان اقتصادی با اتاق بازرگانی و بخش خصوصی آذربایجان شرقی شد و گفت: باید زمینه تبادل هیات‌های تجاری و اقتصادی و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی استان در کشورهای مختلف فراهم شود.

وی با تاکید بر استفاده از شرایط پس از رفع تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید و تیم دیپلماسی کشور با رهنمودهای رهبری و با قدرت و صلابت از حقوق ملت ایران دفاع کردند و مطمئنا پس از این موفقیت بزرگ، گشایش‌های خوبی در عرصه اقتصاد کشور روی خواهد داد.

جبارزاده گفت: بخش مهمی از گشایش اقتصادی به تلاش و همت رایزنان اقتصادی و همکاری آنها با صاحبان صنایع و تجار ایرانی برمی‌گردد.

وی با بیان این که آماده تسهیل روابط تجاری با کشورهای مختلف هستیم، افزود: علاقه‌مندیم در این زمینه با ایرانیان و به خصوص آذری‌های مقیم خارج از کشور ارتباطات نزدیکی داشته باشیم.

در این دیدار رایزنان اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، آفریقای جنوبی، ارمنستان، لبنان، کنیا، جمهوری آذربایجان، نیجریه، ایتالیا، بلاروس و روسیه و همچنین دبیر سازمان توسعه تجارت ایران حضور داشتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :