نمایش عمومی فیلم محمد رسول الله ساخته کارگردان ایرانی، در سالن تئاتر ملی در مرکز بغداد شروع و در اولین سانس های خود با استقبال شهروندان عراقی روبه رو شد.

به گزارش تبریزمن، سالن ‘مسرح الوطنی’ در مرکز بغداد هم اکنون محل نمایش فیلم محمد رسول الله ساخته مجید مجیدی کارگردان ایرانی است و براساس گزارش های دریافتی تنها در سه سانس اولیه بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ نفر به تماشای این فیلم نشستند.

پیش از این قرار بود، این فیلم در روز پنجشنبه این هفته اکران عمومی خود را شروع کند، اما مقام های سینمایی عراق تصمیم گرفتند نمایش این فیلم را با ایام اربعین حسینی همزمان کنند که در سراسر عراق فضایی معنوی ایجاد کرده است.

 استقبال از فیلم محمد رسول الله(ص) در بغداد +عکس

این فیلم که قبلا نیز بطور خصوصی برای جمعی از مقام های عراق و اندیشمندان این کشور اعم از شخصیت های دینی، فرهنگی و حتی سیاسی به نمایش درآمده بود، به زودی در ۱۰ استان دیگر عراق نیز بر روی پرده خواهد رفت.

 استقبال از فیلم محمد رسول الله(ص) در بغداد +عکس

علمای شیعه و سنی هنگام تماشای خصوصی این فیلم در ماه ها قبل، به شدت متاثر شده و اشک می ریختند.

نمایش عمومی این فیلم، پس از توافق میان موسسه سینمایی نور تابان تهیه کننده فیلم و معاونت سینمایی وزارت فرهنگ عراق که با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در بغداد صورت گرفت، آغاز شده است.

 استقبال از فیلم محمد رسول الله(ص) در بغداد +عکس

عراقی ها پیش از این از سریال های تاریخی و مذهبی ایران بویژه سریال هایی مانند امام علی(ع) و ‘مختار’ نیز استقبال بی سابقه ای داشته اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :