پس از اجرای موفقیت آمیز ایستگاه های سلامت در هفته سلامت و استقبال شهروندان تبریزی از طرح های تندرستی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری کلان شهر تبریز، نوع دیگری از این خدمات رایگان شامل کمپ های سلامت در ۶ نقطه از این شهر و با همکاری تیم دانشجویی واحد مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت در هفته جاری راه اندازی گردید که روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب در مناطق ابوریحان و بازار تبریز مورد اجرا قرار گرفته و به گفته مسوولان تیم دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با استقبال بیش از یک هزار نفری مردم روبرو شده است که حدود ۱۵۰ نفر از آنان در طرح غربالگری دیابت و فشارخون، بیمار شناخته شده و برای تکمیل مراحل درمان به بیمارستان اسدآبادی معرفی گردیده اند.

تبریزمن، سرویس اجتماعی: نظیر این کمپ سلامت امروز در محوطه ایستگاه راه آهن تبریز عملیاتی گردید و فردا نیز در منطقه فلکه بزرگ ولی عصر و روزهای پنجشنبه و جمعه به ترتیب در ترمینال جدید و لاله پارک مورد اجرا قرار خواهد گرفت تا شهروندان این مناطق نیز در راستای توجه به سلامت فردی مورد ویزیت قرار گیرند.

IMG_20160510_170226
طبق مشاهدات خبرنگار تبریزمن، شهروندان و مسافرانی که برای سفر به شهرهای مقصد و یا هنگام ورود به تبریز به ایستگاه راه آهن مراجعه کردند توانستند تحت کنترل و غربالگری تندرستی قرار گیرند که با توجه به گسترش فست فودها و تغذیه نامناسب در عصر ماشینی، ضروری به نظر می رسد.

محمد جهانگیری مدیر سلامت شهروندی اداره کل سلامت شهرداری تبریز درباره این کمپ ها به خبرنگار تبریزمن، گفت:همه شهروندان می توانند از خدمات پزشکی این طرح بهره مند گردند زیرا با تست روان مردم در سطح شهر و فراگیری آن می توان به سلامت جمعی دست یافت بنابراین با مشاهده این کمپ ها از سوی مردم، آنها انگیزه لازم را جهت کنترل سلامت با مراجعه به پزشک و یا پیشگیری های مربوطه به دست خواهند آورد.

IMG_20160510_170337
وی افزود:این طرح با اهداف سلامت روان، غربالگری دیابت و فشارخون، تجویز خودسرانه داروها، آموزش کمک های اولیه، توجه به مباحث غلبه بر افسردگی و اوتیسم مورد اجرا قرار می گیرد و استقبال مردم از این رویداد سلامت مایه خرسندی ماست.

IMG_20160510_170713
به گفته جهانگیری، طرح کمپ های سلامت تا روز جمعه با شعار شهر سالم، شهروند سالم به عنوان شعار سال جاری در حوزه سلامت اجتماعی و جسمانی از ساعت ۱۶ الی ۲۰ آماده خدمات رسانی به شهروندان تبریزی در راستای غربالگری دیابت و فشارخون BMI به عنوان شاخص ترکیب بدن می باشد.

کمپ سلامت مستقر در محوطه راه آهن تبریز امروز با استقبال شهروندان و مسافران روبرو گردید و پیش بینی می شود ۳ مرحله آتی این طرح که چهارشنبه (فردا)، پنجشنبه و جمعه به ترتیب در پاساژ میلاد نور ولی عصر، سالن جدید ترمینال بزرگ تبریز و مجتمع لاله پارک مستقر خواهد گردید بیش از سایر مناطق مورد استقبال مردم قرار گیرد.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :