معاون اجرائی سپاه عاشورا با اشاره به استقرار موکب این سپاه در مرز مهران، گفت: ستاد مردمی ویژه برای استقبال از زائران غیرایرانی تشکیل شده تا به زائران کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه در مراسم اربعین حسینی خدمات رسانی کند.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ الیاس گل محمدزاده اظهار کرد: راه اندازی موکب مردمی در خروجی عوارضی نخست مرز مهران با هدف خدمات رسانی به هیات های مذهبی با محوریت هیات رزمندگان اسلام و سپاه عاشورا و همکاری همه دستگاه ها به انجام رسیده است.

وی افزود: موکبی نیز در منطقه شلمچه عراق توسط سپاه عاشورا مستقر شده است که جهت اسکان و تغذیه زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمت رسانی می کنند.

گل محمدزاده با اشاره به استقبال کم نظیر مردم کشورهای دیگر از مراسم اربعین حسینی، ادامه داد: پیش بینی می شود حدود سه هزار زائر از کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان میهمان موکب های حسینی سپاه عاشورا باشند.

وی با تاکید بر اینکه برای برگشت زائران نیز برنامه ریزی های لازم انجام شده است، گفت: در این راستا امکانات ترابری فراهم شده تا به هنگام برگشت زائران از اجتماع بزرگ حسینی، ترافیک پرحجم ایجاد نشده و مردم دچار مشکل نشوند.

معاون اجرائی سپاه عاشورا، حضور گسترده مردم در راهپیمائی اربعین حسینی را نشانگر وحدت مسلمانان دانست و اظهار کرد: وحدت حاصل از این گردهمایی همراه با درس آزادگی که از امام حسین(ع) آموخته ایم، با تاثیرگذاری در جامعه اسلامی، دشمنان اسلام را ناامید خواهد کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :