اتوبوس سلامت شهروندی جهت کنترل فشار خون و قندخون نمازگزاران تبریزی امروز در محل مصلی اعظم مستقر شده و به غربالگری و خدمات پزشکی مربوطه در راستای عمل به شعار جهانی امسال مبنی بر غلبه بر دیابت پرداخت.

به گزارش تبریزمن، شهروندان نمازگزار هم با استقبال از این طرح اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری کلان شهر تبربز به کنترل دیابت و فشار خون خود پرداخته و در گفتگو با خبرنگار تبریزمن، رضایت مندی خود را ابراز داشتند. در زیر نظر چند نفر از شهروندان در خصوص اتوبوس های سلامت شهروندی آمده است:

احد مهری/۵۲ساله:طرح بسیار خوبی است و افراد میانسال باید همیشه در کنترل این موارد قرار گیرند

مهدی علیزاده/ ۴۷ ساله:بیشتر مردم از قندخون خود مطلع نیستند لذا این طرح مورد پسندم قرار گرفت

حسین محمدپور/۵۷ ساله:متاسفانه تغذیه نادرست باعث پدید آمدن انواع بیماری ها از جمله دیابت می شود که باید شهروندان به آن بی تفاوت نباشند

کریم سروری/ ۸۱ ساله:خوب شد که آمدم، سرگیجه داشتم و هیچ کس هم نگفته بود که شاید فشارخونم بالا باشد

جهانگیر صبوری/ ۳۶ ساله:اجرای اینگونه طرح ها در افزایش آگاهی سلامت شهروندان تاثیر بسیار مناسبی دارد و در برخی مواقع زنگ خطری برای آنهاست تا بیماری خود را کنترل نمایند.

IMG_1880

طبق مشاهدات خبرنگار تبریزمن و بر اساس تاکیدات تیم پزشکی مستقر در اتوبوس سلامت، بیش از ۹۰ درصد شهروندان دارای فشارخون بالا بوده و در برخی موارد نیز از خطرناک بودن پارامترهای سلامتی خود بی خبر هستند که قابل تامل بوده و ضرورت کنترل مستمر را نشان می دهد.

به گفته مسوول برگزاری این طرح، حدود ۳ هزار نفر از نمازگزاران تبریزی از خدمات پزشکی اتوبوس سلامت شهروندی شامل تست دیابت و فشارخون بهره مند شدند.

IMG_1902

این اتوبوس قرار است عصر امروز هم در محل تفرجگاه ائل گولی به ارایه خدمات پزشکی مذکور جهت سلامتی شهروندان و حتی مسافران بپردازد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :