دو تن از پیشکسوتان فوتبال تبریز با تقدیر از عملکرد سازمان ورزش شهرداری تبریز و حمایت های شهرداری مسابقات فوتبال پیشکسوتان را مثبت ارزیابی کردند.

شهر تبریز با وجود تیم های قدیمی و قوی توانسته فوتبالیست های ماهری را به تیم های مختلف ورزشی جذب کند، با توجه به اینکه فوتبالیست های تبریز سالها مورد تشویق، حمایت و محبت دوستداران خود قرار گرفته اند، اما با این وجود بعد از گذشت این سالها آنها هنوز هم نیاز به توجه دوستداران خود دارند.

بر اساس این گزارش، متاسفانه هیئت فوتبال تبریز آنطور که باید به صورت شایسته به پیکسوتان فوتبال بها دهند، تاکنون ارزش و اهمیتی نداده است و این امر موجب دلسردی آنها از مسئولان به خصوص متولیان امر ورزش فوتبال شده است و متاسفانه برخی از پیکسوتان ماهر عرصه فوتبال نیز امروز در میان پیشکسوتان نیستند.

سازمان ورزش شهرداری تبریز بعد از تهران دومین شهری است که اقدام به برگزاری مسابقات پیشکسوتان فوتبال کرده است و این اقدام آنها موجب دلگرمی پیشکسوتان این عرصه شده است که بعد از چندین سال دوری از هم در این مسابقات همدیگر را ملاقات می کنند.

خبرنگار هم نوا با دو تن از پیشکسوتان ورزش فوتبال تبریز که در مسابقات فوتسال پیسکشوتان سازمان ورزش شهرداری تبریز نیز شرکت کرده اند، گفتگویی ترتیب داده است که در مطلب زیر می خوانید.

با همکاری فوتبالیست ها اقدام به تشکیل یک تیم کردیم

یکی از پیشکسوتان فوتبال تبریز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی هم نوا با اشاره به انگیزه خود برای شرکت در مسابقات پیشکسوتان فوتبال سازمان ورزش شهرداری تبریز اظهار داشت: بنده از فوتبالیست های دهه ۶۰ تبریز هستم و مدتی پیراهن تیم های فوتبال ماشین سازی، شهرداری را به تن داشتم که بعد از آن نیز حدود ۲۰ سال پیراهن تیم های متحد تبریز و توربین را بر تن داشتم.

محمد آبی پوشان دروازه بان با سابقه تبریز در رشته ورزشی فوتبال افزود: بعد از اینکه به سنی رسیدیم که امکان بازی در تیم ها برایمان میسر نبود، با همکاری دوستان فوتبالیست اقدام به بازی در زمین فوتبال اختصاصی کردیم و ما می خواستیم در مسابقات پیشکسوتان فوتبال سازمان ورزش شهرداری تبریز با این تیم شرکت کنیم که متاسفانه این امر اتفاق نیفتاد و ما مجبور شدیم که تیم خود را فدا کنیم، برخی از پیشکسوتان تیم ما در قالب تیم های مختلف در این دوره از رقابت ها شرکت کرده اند.

وی با بیان اینکه بنده از ۵۷ تا ۶۰ در تیم تبریز جوان به مربیگیری جواد موسوی حضور داشتم، گفت: این تیم زمانی در تبریز عنوان نائب قهرمانی را به خود اختصاص داده بود.

این دروازه بان با سابقه تبریزی همچنین در ادامه افزود: بعد از بازی در تیم های ماشین سازی و همچنین تراکتورسازی با پیشکسوتان فوتبال تبریز تیم تبریز جوان را تشکیل دادیم.

آبی پوشان با اشاره به مهم ترین هدف خود برای شرکت در مسابقات پیشکسوتان فوتبال سازمان ورزش شهرداری تبریز اظهار داشت: این سازمان حرکت خوبی در راستای جمع آوری پیشکسوتان در کنار همدیگر انجام داده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات میر معصوم سهرابی رئیس سازمان ورزش شهرداری خواستار ادامه برگزاری مسابقات پیشکسوتان فوتبال تبریز در سال های آینده شد و ابراز داشت: خوشبختانه پیشکسوتان فوتبال تبریز از این مسابقات استقبال گرمی کردند و امید است که این مسابقات در سال های آینده نیز برگزار شده و ادامه داشته باشد.

پیشکسوتان فوتبال نیاز به محبت دارند

یکی دیگر از پیشکسوتان فوتبال تبریز در گفتگو با خبرنگار هم نوا با اشاره به انگیزه خود برای شرکت در مسابقات پیشکسوتان فوتبال سازمان ورزش شهرداری تبریز اظهار داشت: بنده حدود ۵۵ سال دارم و از همان دوران کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشتم و حدود ۴۰ سال است که در این رشته ورزشی فعالیت می کنند و بنده با وجود اینکه ربات یکی از پایم قطع شده است، اما باز هم فعالیت ورزشی دارم.

غلام کریم پور افزود: بنده با توجه به اینکه در تیم ماشین سازی تبریز بازی می کنم، اما متاسفانه این تیم در این مسابقات شرکت نکرد و بنده در قالب تیم شهرداری در این دوره از مسابقات شرکت کردم.

وی همچنین در ادامه گفت: بنده به مدت دو سال در تیم ماشین سازی تبریز و بعد از آن نیز در تیم پستون سازی تبریز بازی کرده ام.

این پیشکسوت ورزشی ابراز داشت: مطمئنا هر مسابقه ای نواقصاتی دارد، اما جا دارد که از زحمات شبانه روی میر معصوم سهرابی رئیس سازمان ورزش شهرداری، علی صالح پناه و محمد علیپور از فعالان ورزش تبریز تقدیر و تشکر کنیم که پیشکسوتان فوتبال را در کنار یکدیگر جمع آوری کرده اند.

کریم پور همچنین در ادامه ابراز داشت: با توجه به اینکه پیشکسوتان فوتبال تبریز سالها از محبت مردم و مسئولان برخوردار بودند، اما اکنون که بعد از سالها از جامعه ورزشی دور شده اند، نیاز به محبت دارند.

وی برگزاری مسابقات فوتبال پیشکسوتان را اقدامی ارزشمند از سوی سازمان ورزش شهرداری تبریز دانست و افزود: این سازمان با این اقدام شایسته خود بار دیگر از یاد رفته ها را یاد کرد و موجب شادی دل آنها و انگیزه ای برای حضور در رقابت ها ایجاد کرد.

کریم پور اظهار داشت: در زمان برگزاری مسابقات فوتبال پیشکسوتان همشهریان زیادی در سنین مختلف برای تشویق پیشکسوتان حاضر می شوند و برای آغاز این مسابقات لحظه شماری می کنند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :