مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از استقرار راهنماهای گردشگری در ورودی و خروجی شهرهای استان خبرداد.

به گزارش تبریزمن، فرزین حق پرست با اعلام اینکه ۱۰۰ راهنما در این طرح مشارکت دارند، گفت: خانه حیدرزاده در تبریز ( پشت میدان ساعت ) به عنوان مرکز ثابت اطلاع رسانی گردشگری استان در نظر گرفته شده و مسافران و هموطنان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مراکز گردشگری و اقامتی استان به این محل مراجعه کنند.

وی با اعلام اینکه گردشگران نوروزی از طریق شماره پیامک ۳۰۰۰۰۱۸۳۸ هم می توانند اطلاعات لازم در مورد استان را کسب کنند، گفت: شماره تلفن ۳۵۵۴۶۰۴۰ هم برای اعلام شکایت های احتمالی گردشگران از وضعیت خدماتی مراکز گردشگری و اقامتی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به برگزاری سه نمایشگاه صنایع دستی در تبریز ( خانه کلکته چی، برج تجارت جهانی و عمارت شهرداری ) و بیشتر شهرستان های استان همزمان با تعطیلات نوروزی، گفت: در موزه های مهم استان هم نمایشگاه صنایع دستی برپا می شود.

رئیس امور موزه های آذربایجان شرقی هم با اشاره به وجود ۲۱ موزه در استان، اعلام کرد: این موزه ها برای بازدید علاقمندان و گردشگران در ایام نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ دایر می باشد.

مهدی بزاز از توزیع بروشورهای راهنمای موزه های استان در ایام نوروز بین گردشگران به منظور آشنایی با موزه ها و استقرار راهنمایان گردشگری در موزه ها و اماکن تاریخی تبریز خبر داد و گفت: امسال برای کودکان نیز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده و به همین منظور اقلام فرهنگی متناسب با گروه سنی کودکان در موزه ها توزیع می شود.

وی اعلام کرد: اول فروردین سال ۱۳۹۵ کلیه موزه ها و اماکن تاریخی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ساعت ۱۲ ظهر پذیرای بازدیدکنندگان است.

موزه های آذربایجان شرقی به لحاظ ارزش تاریخی از قدیمی ترین ها و به لحاظ محتوا و تنوع از غنی ترین موزه های تاریخی، طبیعی و مردم شناسی کشور محسوب می شوند.

موزه آذربایجان، موزه مشروطه، موزه عصر آهن، موزه قرآن کریم و کتابت، موزه سنجش، موزه قاجار و موزه زنده سفال از جمله موزه های تاریخی تبریز هستند.

بر اساس اعلام سازمان گردشگری شهرداری تبریز، موزه شهرداری تبریز با ۶۲ هزار و ۸۸۵ نفر بازید کننده در ایام نوروز ۹۴ مقام اول در بین سایر موزه های کشور را کسب کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :