به نظر می‌رسد اسپیس‌اکس خود را برای یک سفر فضایی دیگر آماده می‌کند. امروز رسما اعلام شد که این مجموعه به همراه شرکت SES، فالکون ۹ را در روز ۲۴ فوریه به فضا خواهند فرستاد.

به گزارش تبریزمن، شرکت SES رسما اعلام کرد که موشک فالکون ۹، پس از انجام ماموریت خود، بر روی آب فرود می‌آید. این چهارمین تلاش اسپیس‌اکس برای فرود در سطح آب است که از سوی این شرکت انجام می‌شود. پیش از این شرکت اسپیس‌اکس هیچ شانسی برای موفقیت در این نوع فرود نداشته است. اگر چه آخرین فرستاده فضایی آن‌ها در ماه ژانویه، توانست بر روی سطح مشخص فرود بیاید، اما در ثانیه‌های پایانی واژگون شد و انفجار بزرگی را به وجود آورد.

با توجه به این‌که سوخت کافی برای بازگرداندن موشک به محل ابتدایی حرکت وجود ندارد، فرود بر روی سطح آب تنها گزینه خواهد بود. فالکون ۹ در طول سفر خود، ماهواره SES-9 را در مدار فضایی قرار می‌دهد. این ماهواره جدید قرار است به عنوان یک جایگزین و البته راه‌کار افزایشی برای یک سرویس‌ پخش ویدئوی بسیار بزرگ مورد استفاده قرار بگیرد؛ سرویس ویدئویی که هم اکنون به ۲۲ میلیون خانه در آسیا سرویس می‌دهد.

البته SES اعلام کرده است که درصورت برقرار نبودن شرایط مناسب آب و هوایی، ممکن است این پرواز در روز ۲۵ فوریه انجام شود. انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، شاهد فعالیت بیشتری از سوی شرکت اسپیس‌اکس باشیم. باید دید آیا آن‌ها می‌توانند ماموریت‌های پیچیده‌تری را عملی کنند یا نه.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :