فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: تا کنون افزون بر ۲۱۰ مورد درگیری با دزدان دریایی داشته ایم و بیش از سه هزار و ۲۰۰ فروند کشتی تجاری و نفتکش ر ا اسکورت کرده ایم.

به گزارش تبریزمن، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم دانش آموختگی مرکز آموزش تخصص های نیروی دریایی باقرالعلوم رشت افزود: علاوه براین به ۲۵ کشور جهان نیز کمک کرده ایم که این امر نشاندهنده جایگاه و وجهه نظام است.

وی گفت: در برنامه ریزی های انجام شده در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری ،حضور در دریاهای آزاد به ویژه مناطق استراتژیک را در دستورکار داریم.

وی یادآورشد: در صورت نبود حضور نیروی دریایی در آب های آزاد ،اگر کشتی ای ربوده شود آسیب های زیادی به کشور ما وارد می شود.

امیر دریادار سیاری با تاکید بر اینکه حضور نیروی دریایی در آب های مختلف نشان دهنده اقتدار ایران اسلامی و نظام است، اظهار کرد: در همین راستا، حضور در اقیانوس اطلس، چین جنوبی و اقیانوس آرام را در دستور کار قرارداده ایم.

وی با بیان اینکه حضور در دریاهای آزاد نیاز به تجهیزات خودش را دارد، گفت: در حال ساخت تجهیزات مورد نیاز در شمال و جنوب هستیم.

وی تاکیدکرد: افتخارمان ساخت این تجهیزات در داخل کشور است و نیروی دریایی ، وزارت دفاع و شرکت های دانش بنیان داخلی برای ساخت این تجهیزات مشارکت دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اهمیت آموزش پرسنل نیروی دریایی ادامه داد: مرکز آموزش تخصص های نیروی دریایی باقرالعلوم رشت از مهمترین مراکز آموزش ماست که ۷۰ درصد از بدنه نیروی دریایی در این مکان آموزش داده می شود.

وی با بیان اینکه دانش آموزان ما باید با بصیرت باشند ، گفت: همچنین بر روحیه سلحشوری و ایمان افرادمان نیز در این مرکز تاکید داریم.

مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم رشت با ۱۶ مرکز علمی و یک مرکز آموزش نظامی، ۷۰ درصد کارکنان مورد نیاز نداجا را در ۲۱ رشته از جمله عرشه، مکانیک، برق و الکترونیک، آمار و … تربیت می کند.

در مرکز آموزش تخصص های دریایی رشت ، هر ساله دو دوره جذب و دانش آموختگی انجام می شود.

مرکز فرماندهی ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در شهرستان ساحلی انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :