لیست کاندیداهای اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه تبریز دیروز در حالی منتشر شد که به نظر می رسد رایزنی های مناسبی برای این لیست صورت نگرفته و سلایق و منافع شخصی بیش از سایر موارد در تهیه این لیست مورد توجه قرار گرفته است . اشتباهی که احتمالا منجر به شکست سخت اصلاح طلبان در تبریز خواهد شد.

تبریزمن، سرویس سیاسی: تهیه کنندگان این لیست باید متوجه باشند که در فضای انتخاباتی شهر تبریز اسامی و سوابق فردی بیش از لیست ها و جریان های سیاسی تعیین کننده می باشند و با توجه به اینکه در جبهه اصولگرایان اسامی بسیار سرشناس و مطرحی وجود دارند لذا برای رقابت با این ائتلاف اصلاح طلبان مجبور هستند در غیاب چهره های نام آشنا برای مردم به معرفی چهره های جدیدی بپردازند که بتوانند رای دهندگان را به هیجان آورده و آنها را پای صندوق های رای بیاورند .

یکی از ملزومات این امر میدان دادن به چهره های جوان و پر تلاشی است که بتوانند آرای بخش خاموش جامعه را که در اغلب اوقات با عدم مشارکت خود زمینه ساز حضور غالب جریان های خاص در مجلس را فراهم کرده اند جلب کرده و فصلی تو در تاریخ انتخابات در شهر تبریز را بگشایند.

برای تحقق این امر اصلاح طلبان در تبریز نیازمند لیستی هستند که ترکیبی از تجربه جوانی نواندیشی و شهرت و خوش نامی باشد .

برای تهیه لیست کارآمد باید معیارهایی مانند جنسیت و سن و یا تعلق به جناح و منطقه خاص به کنار نهاده شده و با ارزیابی فضای انتخاباتی موجود و انتظارات رای دهندگان لیستی تهیه شود که متضمن مشارکت حداکثری مردم به ویژه جوانان و زنان باشد.

امید که در طی روزهای آتی با ارزیابی های دقیق تر و رایزنی های گسترده تر لیست بهتری تهیه شود تا امکان موفقیت آن افزایش یابد و با توجه به نبود چهره های سرشناس اصلاح طلبی در تبریز باید سهم بیشتری به زنان و نیز جوانان داده شود و به ویژه افرادی که دارای منشا دانشگاهی بوده و دارای امکان ارتباط بیشتری با جوانان هستند جایگاه بیشتری در لیست پیدا کنند.

تنها در صورت اتخاذ چنین رویکردی است که شانس موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات افزایش خواهد یافت.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :