رئیس اتاق اقتصاد اتریش با بیان اینکه، آذربایجان‌شرقی و استان اشتایر مارک در خصوص مسائل گردشگری اشتراکات مناسبی دارند، اظهار داشت: این امر می‌تواند زمینه‌ساز توسعه روابط باشد.

به گزارش تبریزمن، کارل هاینس درنگ صبح امروز در نشست هیئت اقتصادی کشور اتریش با تجار، صنعتگران و فعالان اقتصادی استان آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه، استان آذربایجان‌شرقی و استان اشتایر مارک در خصوص مسایل گردشگری اشتراکات مناسبی دارند، اظهار داشت: این امر می‌تواند زمینه ساز توسعه روابط باشد.

وی با بیان اینکه ما در اتاق اقتصاد اشتایر مارک نمایندگی ۶۷ هزار شرکت را به عهده داریم و از آن حمایت می‌کنیم، ادامه داد: با توجه به این مسئله، از شرکت‌های ایرانی که تمایل به همکاری با شرکت‌های اشتایر مارک داشته باشند حمایت خواهیم کرد تا بهترین شریک تجاری خود را پیدا کنند.

درنگ در ادامه با دعوت از اعضای اتاق بازرگانی برای حضور در استان اشتایر مارک اتریش، گفت: بسیار خوشحال خواهیم شد تا از استان ما دیداری داشته باشید.

سفیر اتریش در تهران نیز در این نشست اظهار داشت: این سفر نتیجه سفر دکتر روحانی به اتریش است و دو رئیس جمهوری ایران و اتریش برای توسعه همکاری های سیاسی و دیگر حوزه‌ها توافق کردند.

فریدریش اشتیفت، با اشاره به بحث توافق برجام در وین اتریش، گفت: این افتخار بزرگی برای ما بود که میزبان نشست‌های ۱+۵ با ایران بودیم و بیشتر از آن خوشحال بودیم که مذاکرات به نتایج مطلوبی رسید.

وی ادامه داد: در خصوص توسعه همکاری‌ها با استان آذربایجان شرقی بسیار خوشحال هستیم و تلاش داریم تا نتایج ملموسی را در این سفر داشته باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :