استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت ۱۲۰ هزار واحد صنفی به صورت تک کارفرما در استان گفت: اشتغال زایی نیازمند حرکت جهادی است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز سه شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی، مهمترین ماموریت مدیران دستگاه های اجرایی استان را توجه به بخش اشتغال دانست و افزود: معضل بیکاری با فعالیت های عادی امکان پذیر نیست و همت والا می خواهد.

وی با تاکید بر اینکه این استان مستعد باید در حل مشکل بیکاری الگویی برای سایر استان ها باشد ادامه داد: اگر ما مسوولان برنامه ای برای ایجاد شغل نداشته باشیم به طور قطع دیگران کاری برای ما نخواهند کرد.

جبارزاده با بیان اینکه ایجاد هر فرصت شغلی در بخش صنعت نیازمند ۱۰ میلیارد ریال اعتبار است، گفت: به دنبال اخذ مجوزهای خاصی از دولت در خصوص بکارگیری سیستم استاد و شاگردی به عنوان یکی از قدیمی ترین روش های ایجاد شغل هستیم که خوشبختانه وزیر کار موافقت کردند.

استاندار آذربایجان شرقی خود ارزیابی را یکی از بهترین روش های ارزیابی عملکرد دستگاه ها بیان کرد و افزود: برای اهداف تشکیلاتی قدم هایی برداشته ایم و ساعت های متعددی برای ارزشیابی دستگاه های مختلف صورت گرفته ولی این مدل ارزشیابی نیز کامل نیست و ایراداتی دارد.

جبارزاده با بیان اینکه دولت تدبیر و امید پذیرای پیشنهادات جدید است، افزود: در ارزشیابی دستگاه ها غیر از فرمت ارسالی سازمان مدیریت و برنامه ریزی مرکز، خودمان نیز معیارهایی را بومی سازی کرده ایم.

وی برای ارزیابی دستگاه ها در سال آینده پیشنهاد کرد، دستگاه ها تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی را نیز در عملکردشان لحاظ کنند چرا که اقتصاد مقاومتی فقط منحصر به دوران تحریم نبوده بلکه برای خودکفایی از تاثیر پذیری اقتصاد بیرونی است.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: اقتصاد ما از برنامه محور بودن خارج شده و در برنامه پنجم توسعه در عمل از برنامه های اقتصادی تعیین شده خارج شدیم و لازم است که اقتصاد مقاومتی به خوبی در استان تبیین شود.

جبارزاده واگذاری و فروش پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی را یکی از اولویت های اساسی سند تدبیر و توسعه استان برشمرد و گفت: یکی از معیارهای ارزیابی عملکرد دستگاه ها در سال آینده واگذاری میزان پروژه های نیمه تمام خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: افکار قدیمی و باطل را کنار گذاشته و ارائه خدمات به روز و بهتر را برای مردم استان دنبال و همه باید در این مسیر حرکت کنیم.

جبارزاده افزود: جهت حرکت مسوولان دولتی در یک بخش مشخص است و هر پروژه ای که نمی توانیم در آن از اعتبارات دولتی استفاده کنیم به بخش دیگری منتقل شود.

*** رییس سازمان مدیریت: مدیریت از الزامات توسعه است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه برای توسعه الزامات زیادی لازم است، گفت: یکی از الزامات غیر قابل کتمان توسعه، مدیریت است.

داود بهبودی عملکرد دستگاه های اجرایی استان در سال گذشته را در مجموع خوب ارزیابی کرد و افزود: فرایند ارزیابی عملکرد دستگاهای اجرایی فرایند طولانی را طی کرده است.

وی با بیان اینکه مدیریت در امور اجرایی اولویت مهم است، گفت: آیین نامه های اجرایی مدیریت عملکرد در قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین و خروجی آن مشخص است.

بهبودی با اشاره به اینکه در بررسی عملکرد دستگاه ها یک فرآیند طولانی در معاونت منابع انسانی و پشتیبانی خدمات طی می شود، خاطر نشان کرد: بحث نظارت برنامه ای، بودجه ای و فنی یکی از شاخص های اصلی در معیار انتخاب دستگاه های برتر می باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به دشواری ارزیابی ها گفت: اجرای ارزیابی ها طولانی و پیچیده بوده و امتیازات دستگاه ها هم به همدیگر نزدیک و در نهایت از طریق هماهنگی ها با استاندار آذربایجان شرقی ارزیابی و معرفی دستگاه ها صورت می گیرد.

بهبودی، دو محور نظام های مدیریتی و شهروندمداری را در انتخاب دستگاه های برتر شهید رجایی ملاک دانست و افزود: شناخت نیازهای شهروندان و تکریم ارباب رجوع از محورهای جدید جشنواره شهید رجایی است.

وی، همچنین با اشاره به شرکت نکردن برخی دستگاه ها در ارزیابی عملکردشان گفت: برخی دستگاه ها خود را از حیطه ارزیابی جشنواره ها خارج می دانند که در این راستا ۱۰ درصد دستگاه ها در این جشنواره شرکت نکردند.
در این جشنواره از ۱۴ دستگاه برتر اجرایی تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :