معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی با اعلام اینکه سهمیه استان از تسهیلات ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی رونق تولید ۶ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال ( ۴٫۳ درصد کل تسهیلات ) است ، گفت: با اختصاص این تسهیلات به ۹۲۶ واحد تولیدی معرفی شده به بانک ها ، اشتغال ۳۰ هزار نفر تثبیت و برای ۱۰ هزار نفر فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

به گزارش تبریزمن، علی نواداد شامگاه یکشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی کل واحدهای ثبت نام کرده در سامانه بهین یاب برای استفاده از تسهیلات رونق تولید در این استان را سه هزار و ۳۴۳ واحد اعلام کرد و گفت: تا زمان حاضر از ۹۲۶ واحد معرفی شده به بانک ها عامل تسهیلات ۱۰۰ واحد به میزان کلی ۵۷۵ میلیارد ریال پرداخت شده است .

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۵۵۸ واحد از واحدهای ثبت نام کرده در سامانه سه هزار و ۲۵۸ واحد درخواست سرمایه در گردش و ۸۵ واحد درخواست سرمایه ثابت دارند، گفت: ۲ هزار ۳۶ واحد مربوط به حوزه فعالیت جهاد کشاورزی و یکهزار و ۳۰۷ واحد مربوط به حوزه فعالیت صنعت ، معدن و تجارت هستند .

نواداد با بیان اینکه میزان تسهیلات مورد نیاز سه هزار و ۳۴۳ واحد ثبت نام کرده بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است ، اظهارکرد: در صورت اختصاص تسهیلات برای تمامی این واحدها در حدود ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد و یا تثبیت اشتغال می شود .

وی با اشاره به فعالیت ۴ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی در استان آذربایجان شرقی، گفت: در سال جاری مشکل ۴ واحد بحرانی استان حل شده است .

نواداد عمده درخواست های واحدهای تولیدی استان را کاهش نرخ سود تسهیلات ، جلوگیری از ورود کالاهای خارجی و واگذاری واحدهای تولیدی بر اساس اهلیت عنوان کرد و گفت: ۲۸ واحد واگذار شده در استان مشکل دار هستند.

وی تعیین تکلیف بدهی ۱۳۵ واحد تولیدی در سیستم بانکی، بخشودگی جرایم بیمه ای ۱۸۰ واحد و حل مشکل پروانه فعالیت ۸۴ واحد را از دیگر اقدام های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان عنوان کرد و گفت: از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۴ اشتغال ۹ هزار و ۳۲۵ نفر در واحدهای تولیدی استان تثبیت شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :