فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی سپاه در بعد نظامی بسیار پیشرفته است، گفت: با تکیه بر این راهبرد اجازه خودنمایی به دشمنان را نمی دهیم.

به گزارش تبریزمن، سردار غلام عسگر کریمیان روز سه شنبه به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در هر عرصه ای که منافع انقلاب اسلامی به خطر افتد ما خودمان را مسئول می دانیم.

وی تاسی به فرهنگ عاشورایی و علوی را از خصلت های اصلی سپاهیان دانست و گفت: سپاه در مقابله با گروهک ها و عناصر تجزیه طلب در اوایل انقلاب و نیز در دوران دفاع مقدس نقش ارزنده ای ایفا کرد.

سردار کریمیان شاکله اصلی سپاه را مردمی دانست و خاطر نشان کرد: در هشت سال دوران دفاع مقدس سپاه با ساماندهی نیروهای مردمی در برابر دشمن صف آرایی کرده و دشمن را مجبور به عقب نشینی کرد.

وی ادامه داد: در روزهای آغازین انقلاب اسلامی نیز بسیاری از دشمنان تلاش می کردند با ایجاد گروه ها به انقلاب ضربه زده و کشور را تجزیه کنند و نهادی که در برابر اینها قد علم کرد، سپاه بود.

فرمانده سپاه عاشورا نقش سپاه را حضور در همه عرصه ها چه نبرد با دشمنان در جنگ سخت و چه جنگ نرم بارز خواند و گفت: سپاه با استراتژی طرح صالحین و با سازماندهی بیش از ۲۶ هزار حلقه تربیتی در استان در راستای تعلیم و تربیت و جنگ نرم فعالیت می کند.

سردار کریمیان حضور موثر و آگاهانه در فضای مجازی و مدیریت صحنه را ضروری عنوان کرد و افزود: توسعه پایگاه های اطلاع رسانی بسیج ، آموزش ورود به فضای مجازی و پشتیبانی سایبری از جمله فعالیت های سپاه می باشد.

وی حفظ ارزش های دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان را رسالت اساسی سپاه اعلام کرد و گفت:

سال گذشته بیش از ۴۷ هزار نفر را به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام کردیم که پنج هزار نفر آنان دانشجو بودند.

فرمانده سپاه عاشورا از جمله وظایف سپاه را محرومیت زدایی و سازندگی دانست و افزود:احداث پروژه های عمرانی در مناطق محروم ، ساخت خانه ، احداث خانه عالم، خانه بهداشت ، ساخت مسجد، کمک به طرح های نهضت سوادآموزی و برپایی بیمارستان صحرایی از جمله عملکردهای سپاه می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :