دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: اصحاب رسانه و هنرمندان با تولید محتوای خلاقانه آثار سوء مصرف مواد مخدر را بیش از پیش در بین اقشار مختلف جامعه تبیین کنند.

به گزارش تبریزمن، سردارمحمدعلی نصرتی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هشترود با اشاره به اینکه امروزه مواد مخدر در آشپزخانه ها تولید می شود، افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با برنامه ریزی های مدون، تخریب جوانان و فروپاشی خانواده های ایرانی را هدف قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۵ کارگاه تولید مواد افیونی و ۱۰۰ کیلوگرم شیشه در تبریز کشف و منهدم شد، افزود: دولت توجه ویژه ای نسبت به مسایل اجتماعی و کاهش مصرف مواد مخدر در جامعه دارد.

وی حرفه آموزی، نگهداری، اشتغالزایی و درمان معتادان را از برنامه های مرکز ماده ۱۶ دانست و گفت: معتادانی که توسط پلیس جمع آوری می شوند اگر سابقه دستگیری نداشته باشند با تشکیل پرونده به مراکز درمانی ارجاء داده شده و معتادان شناسنامه دار به صورت رایگان در مرکز ماده ۱۶ پذیرش و نگهداری می شوند.

فرماندار هشترود نیز به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر اشاره کردد و گفت: معتادانی که بتوانند بیش از یکسال اعتیاد را کنار بگذارند با تایید مرکز ترک اعتیاد وام خود اشتغالی دریافت می کنند.

حسن مستفید با اشاره به نگهداری از ۳۳ معتاد شناسنامه دار هشترود در مرکز ترک اعتیاد این شهرستان افزود: در مرکز ترک اعتیاد هشترود معتادان آموزش های خوداشتغالی را با مشارکت فنی وحرفه ای، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی پشت سر می گذارند اما تجهیز و تکمیل این مرکز نیازمند عنایت خیران است.

سرهنگ محمدتقی سلطانی فرمانده نیروی انتظامی هشترود نیز از کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک و دستگیری ۳ نفر قاچاقچی در شب گذشته از یک تریلی حامل گچ درهشترود خبر داد و گفت: در ۵ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کشفیات ۱۲ درصد، پاکسازی۴۰ درصد، دستگیری قاچاقچیان حرفه ای ۱۰۰ درصد، توزیع کنندگان موادمخدر ۴۰ درصد و دستگیری معتادان ۳۰۰ درصد در این شهرستان افزایش یافته است .

مدیر بهزیستی هشترود نیزگفت: در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی از سوی این اداره پرداخت شده است که ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن به معتادان پاک شده اختصاص داشت.

حمیدرضا معصومی گفت: به زودی کمپ مرکز درمان سرپایی درهشترود ایجاد می شود تا توجه دولت به مسایل اجتماعی بیش از پیش به نتایج ارزشمندی در بخش مبارزه با مواد مخدر منجر شود.

شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :