به گزارش تبریزمن،  فرماندار شهرستان تبریز گفت: اصلاح راه‌های روستایی تبریز از مهم‌ترین اولویت های این شهرستان است که کمبود اعتبار مورد نیاز آن از طریق اعمال تغییراتی در اعتبارات برخی پروژه ها تامین می‌شود.

رحیم شهرتی‌فر در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان تبریز، با اشاره به رقم ۴۱ میلیارد تومانی اعتبارات شهرستان تبریز، از پایین بودن سهم اعتبار برای اصلاح راه‌های روستایی شهرستان تبریز سخن گفت و اظهار کرد: این کمبودها نشان می‌دهد وضعیت اقتصادی کشور به دلایل مختلف به ویژه عدم استفاده صحیح از منابع در سنوات گذشته تا چه اندازه دچار بحران شده است.

 وی بهره‌وری و توجه به اولویت‌ها را اساس برنامه‌ریزی برای تخصیص اعتبارات شهرستان به پروژه‌های مختلف عنوان کرد.

 شهرتی‌فر با بیان اینکه هزینه‌های جاری در دولت پیش آنقدر زیاد بوده که دولت را در تامین هزینه‌های عمرانی با مشکل مواجه ساخته بود، افزود: در حال حاضر رویکرد دولت تدبیر و امید بازگشت به قانون و مبارزه با فساد و تامین انضباط مالی است که خوشبختانه موجب تقویت باور مردم به دولت شده است.

 رئیس شورای برنامه ریزی شهرستان تبریز افزود: این انضباط مالی تا اندازه ای بوده که در دو سال گذشته هیچ گزارشی از فساد مالی و اداری اتفاق نیافتاده است و اعداد گزارش شده مربوط به فسادهای کشف شده در دولت پیشین بوده است.

 شهرتی‌فر با تاکید بر اینکه همگان می‌دانند که کاهش شدید قیمت نفت چقدر درآمدهای دولت را تحت تاثیر قرار داده است، یادآور شد: علیرغم وضعیت موجود، دولت توانسته با مجموعه خدمات و کارهای اقتصادی که انجام داده، نسبت به گذشته شرایط را رو به اصلاح قرار دهد.

 فرماندار تبریز اظهار کرد: ۱۰ سال از چشم انداز بیست ساله نظام جمهوری اسلامی ایران سپری شده و نه تنها در شاخص‌های مختلف رشدی نداشته‌ایم بلکه گاهی با حرکت نکردن در راستای این چشم انداز دچار افت هم بودیم.

 شهرتی‌فر بی‌توجهی به قانون در گذشته و حرکت نکردن در راستای آن را یکی از دلایل این اتفاق دانست و گفت: دولت ضعیف، کل نظام را تضعیف می‌کند، بنابراین دولت تدبیر و امید تلاش کرده با اقتدار و عقلانیت، باور مردم را تقویت کند.

 وی خاطرنشان کرد: مشکلات متعددی در زمینه مسائل عمرانی و زیرساختی در شهرستان تبریز وجود دارد اما می‌توانیم با نظم و استفاده بهینه از منابع، مشکلات را کاهش دهیم.

 شهر‌تی‌فر یادآور شد: با بازنگری در اعتبار چند پروژه و محل تخصیص آنها، امیدواریم بتوانیم منابع مالی مورد نیاز برای اولویت های مهم مانند اصلاح راه‌های روستایی شهرستان تبریز در سال جاری را تامین کنیم.

 نخستین جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان تبریز به ریاست فرماندار تبریز و با حضور مدیران و روسای دستگاه‌های شهرستان تبریز، با ارائه گزارش‌هایی در ارتباط با آخرین وضعیت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، پروژه‌های مصوب سال۹۳ و نیز توضیحاتی در خصوص اعتبارات و الزامات قانونی پروژه‌های پیشنهادی سال ۹۴ پیش از ظهر امروز در محل فرمانداری تبریز برگزار شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :