به گزارش تبریز من، آیت الله هاشم زاده هریسی نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری امروز  در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان به تشریح گوشه ای از مشکلات امروزی جامعه پرداخت و خطاب به خبرنگاران گفت:کار شما حرکت روی شمشیر است، زیرا گرایش های فردی و جناحی با حرفه شما آمیخته شده و عواملی را تشکیل می دهند که بر فعالیت شما تأثیرگذار است اما ارزش و جایگاه خبرنگاری تا حدی است که حق و باطل را مشخص می نماید.

1 (1)

وی در ادامه با ذکر این نکته که اعتدال مناسب ترین رویه برای حرکت در جوامع می باشد افزود:خوشبختانه بنده به هیچ گروهی دلبستگی و وابستگی نداشته و همیشه هم حرف خودم را زده ام کمااینکه به نفع یا ضرر کسی یا جناحی باشد.

هاشم زاده هریسی همچنین تنفر خود از تندروی را اعلام کرد و گفت:مبنای سخنان من سیاسی نیست زیرا سیاست، تدبیر صحیح و منطقی بوده و خودسازی نفس و تزکیه مهم ترین اصل زندگی محسوب می گردد به طوری باید تربیت در جامعه به نحوی باشد که دنیا و آخرت مردم بهشتی شود، اما گاه از اظهارات من در محافل مختلف برداشت سیاسی به عمل می آید و به نفع یا ضرر عده ای تمام می شود که بسیار تأسف بار می باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد:اهمیت به کرامت انسانی و حق الناس را باید در جامعه نهادینه نماییم زیرا وقتی دم از فرهنگ می زنیم و بعد به راحتی به افراد مختلف تهمت و افترا وارد می سازیم دل انسان به درد می آید، در حالی که درد من، اسلام است و برخی اوقات بازار تهمت تا حدی افزایش می یابد که انسان نمی تواند به بعضی از جراید نیز نگاه کند.

وی در خصوص انتخابات آتی و فضای سیاسی حاکم بر کشور نیز گفت:نمی خواهم در ایجاد فضای انتخاباتی تبریز و استان نقش داشته باشم اما امیدوارم انتخابات پرشور و بانشاطی برگزار شده و افتخار دیگری از سوی مردم رقم زده شود لذا باید مسوولان و مجریان این حماسه سیاسی در اجرای این امر کوشا بوده و در راستای رضایت مندی خدا حرکت نمایند تا مردم امیدوارتر گردند.

photo_2015-08-18_09-07-41_edited

هاشم زاده هریسی تاکید کرد:باید فضای کشور را بیش از این تلطیف نماییم زیرا بی تقوایی و بداخلاقی افزایش یافته و بازار تهمت بسیار گرم است.

وی در مورد حضور مجددش در انتخابات خبرگان رهبری نیز گفت:مجلس خبرگان، مجلس خدمت رسانی است و علاقه مند به حضور در انتخابات آن هستم اما منصرف هم نشده ام! جامعه را به وحدت دعوت می کنم اهل دعواهای سیاسی و تبلیغات سنگین انتخاباتی هم نیستم اما اگر فضا را مسموم تشخیص دهم که انسان را دچار لغزش و گناه خواهد کرد وارد گود انتخابات نمی شوم.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری در پایان اظهارات خود امید بخشیدن به مردم را اصلی ترین مسوولیت مسوولان نظام برشمرد و با اشاره به اینکه اعتدال، محور اصلی اخلاقیات در دین مبین اسلام است تاکید کرد:امروزه بداخلاقی های سیاسی و اجتماعی در سطح جامعه بیش از حد افزایش یافته و لذا باید برای پیشرفت همه جانبه کشور، تقوای سیاسی و اجتماعی را بیش از پیش تقویت نماییم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :