معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت اظهار کرد: اعتماد آفرینی و مدیریت اخلاقی ضرورت جدی سازمان‌ها است.

به گزارش تبریزمن، سید علی صدرالسادات در آیین افتتاحیه سی و یکمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، گفت:  موفقیت، آرمانی همگانی بوده و رسیدن به آن نیز در سطح شخصی، شغلی، سازمانی و ملی مرهون مسئولیت پذیری اخلاقی است.

وی با تاکید بر ضرورت جدی مدیریت اخلاقی در سازمان ها اظهار کرد: سازمان های اخلاق محور در دنیا با این ویژگی و خصیصه‌ رتبه‌بندی می شوند.

وی  با بیان اینکه می‌توان با اعتمادآفرینی، رابطه صحیح و آسانی را با محیط برقرار کرد، افزود: پایبندی به تعهدات و وعده‌ها، صداقت، سازگاری، احترام گذاشتن و همچنین در دسترس بودن، از جمله عوامل ایجاد کننده‌ی اعتماد در درون سازمان ها است.

صدرالسادات با اشاره به اینکه هرقدر که پیش بینی پذیری بالاتر باشد، نرخ اعتماد آفرینی نیز بالاتر خواهد بود، یادآور شد: مهم‌ترین عامل در پیش‌بینی‌پذیری سازمان‌ها و جامعه، قانون مندی و قاعده پذیری بوده و باید تصمیمات در سازمان‌ها پیش بینی شده و با ضابطه باشد.

وی ادامه داد: به میزانی که جامعه و سازمان‌ها خود را قانون‌مند کنند در نتیجه قابلیت پیش‌بینی در محیط نیز افزایش می یابد.

صدرالسادات بیان کرد: تاکید بر قاعده‌پذیری هرگز به معنای تحول ناپذیری نبوده، چرا که این موضوع به معنای وفاداری به اصول می باشد.

وی با اشاره به نقش موثر مسئولیت‌های اخلاقی در پایبندی به قانون خاطرنشان کرد: مسئولیت‌پذیری فرد در گروی قانون‌مندی اوست.

وی در ادامه اظهار کرد: با توسعه اعتماد در بین افراد سازمان‌ها، می توان اخلاق عمومی و حرفه ای را در جامعه ارتقا داد، چرا که موفقیت یک جامعه و سازمان در نتیجه‌ی ارتقای اخلاق عمومی و حرفه‎ای میسر بوده و همچنین اعتماد آفرینی نیز زیر بنای مدیریت اخلاقی است.

صدر السادات در پایان ضمن سپاس از مهندس موهبتی معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت و اهتمام ایشان در امر توسعه و نهادینه سازی برنامه در سطح وزارت بهداشت و هماهنگی میان آن معاونت و معاونت توسعه با توجه به ساختار برنامه ریزی مربوطه در این معاونت ، بر ضرورت توجه و تداوم برنامه در معاونت توسعه و پایبندی به آن تاکید نمود .

گفتنی است؛ آیین افتتاحیه سی و یکمین اجلاس معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور  در تبریز برگزار شد.

این همایش  از امروز چهارشنبه ۱۷ شهریور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز گردید وتا پایان روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ادامه می یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :