رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، از اعزام ۱۲۰۰ کاروان سلامت به مناطق محروم کشور خبر داد.به گزارش تبریزمن، فرحناز رافع با بیان اینکه توزیع سبدهای غذایی در چارچوب طرح امنیت غذایی زنان باردار و با مشارکت خیران اجرایی می شود گفت : براساس این طرح به هریک از زنان باردار نیازمند هر ماه یک سبد غذایی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان به مدت ۹ ماه و تا زمان زایمان تحویل داده می شود .

وی اجرای این طرح را در سال ۹۴ موفقیت امیز توصیف کرد و افزود: آمارها نشان می دهد بیش از ۱۰۰۰ نفر از زنان باردار نیازمند در طرح امنیت غذایی سبدهای غذایی را دریافت کرده اند .

رافع گفت : پیش بینی می شود در طرح امسال هم برای ۱۰۰۰ نفر از زنان باردار سبد غذایی توزیع شود .

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر محتویات سبدهای غذایی زنان باردار را متناسب با فرهنگ زیستی آنان متغیر اعلام کرد و افزود: براساس برنامه زمان بندی شده زنانی که تحت پوشش این طرح قرار می گیرند تا دو ماه پس از زایمان خدمات ویژه ای از جمعیت هلال احمر دریافت می کنند .

رافع، از اعزام ۱۲۰۰ کاروان سلامت این سازمان به مناطق محروم کشور و کم برخوردار خبر داد و گفت: دراین طرح قرار است بیش از ۲ میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق دورافتاده کشور رایگان ویزیت شوند .

وی با بیان اینکه در کاروان های سلامت بیش از ۱۷ هزار و ۷۰۰ پزشک عمومی و متخصص حضور دارند؛ هدف از اعزام این کاروان ها را به مناطق محروم  ارتقای سطح بهداشت خانواده ، فردی و روحی و روانی نیازمندان دانست و افزود : براساس دستورالعملی که در این خصوص صادر شده است همه هزینه‌های بیماران که ویزیت می شوند رایگان است .

رافع، شناسایی بیماری های شایع در مناطق محروم کشور را از دیگر اهداف اعزام کاروان های سلامت هلال احمر دانست و از همه پزشکان و پیراپزشکان متخصص خواست درصورت تمایل امادگی خود را برای اعزام با کاروان های سلامت اعلام کنند .

وی تعداد داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر را بیش از ۷۷۰ هزار نفر برشمرد و پیش بینی کرد : این تعداد در سال ۹۵ به ۸۷۰ هزار نفر برسد .

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر همچنین توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و همسران زندانیان در مناطق محروم کشور و زنان کارتن خواب در کلان شهرها را از دیگر برنامه های سال ۹۵ سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد و گفت : در این طرح که با مشارکت خیران و تشکل های مردم نهاد اجرایی می شود این گروه از زنان تحت پوشش برنامه های حمایتی ، کارافرینی و معیشتی قرار می گیرند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :