نخستین جلسه شورای شهر تبریز با ترکیب هیات رییسه جدید ساعت ۸:۴۵ صبح امروز در محل تالار شورا استارت خورد.

تبریزمن، سرویس شهری: محمدحسن اسوتچی، عضو سحرخیز شورا اولین شخصی بود که در ساعت ۸:۰۴ وارد تالار شد و ۲۰ دقیقه بعد نیز شهرام دبیری بر سر جای خود مستقر گردید.
شهردار کلان شهر تبریز هم در ساعت ۹ وارد تالار شد.

رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه علنی این هفته با گرامیداشت سالگرد ازدواج حضرتین علی (ع) و فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت ابوریحان بیرونی و روز تعاون گفت:امیدوارم سال آخر فعالیت دوره چهارم شورای شهر را با اتحاد، یکدلی و برنامه ریزی پیش برده و کارنامه قابل قبولی را به ثبت رسانیم.

شهرام دبیری با ذکر این نکته که باید اجرای تمام مفاد بودجه عملیاتی گردند افزود:شهرداری هم یک برنامه ۵ ساله توسعه ارایه داده است که مورد بررسی منتخبان مردم قرار خواهد گرفت.

nejati (8 of 27)

مخالفت با استقرار دبیرخانه اجلاس وزرای گردشگری آسیایی در تهران!

رسول درسخوان در نطق پیش از دستور جلسه این هفته شورا، اظهارات خود را در قالب پاورپوینت ارایه نمود و گفت:برگزاری اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی و حضور مقامات عالیرتبه این حوزه در تبریز رویداد بسیار مهم و مثبتی بود که باید از مجموعه میراث فرهنگی آذربایجان شرقی تقدیر نمود اما متاسفانه باز هم دبیرخانه این اجلاسیه در پایتخت مستقر است که باید فکری برای آن کرد.

وی با اشاره به اینکه تبریز شهری است که سیاست خارجی در پیشرفت و پسرفت آن تأثیرگذار بوده و هست افزود:در باب اطلاع رسانی، از نحوه انعکاس رویدادها و اهمال در شفاف سازی موارد اخیر شورا و شهرداری به شدت از عملکرد صدا و سیمای مرکز استان دلگیر هستم که باید این رویه اصلاح گردد.

درسخوان تصریح کرد:در سال ۲۰۱۹ شهر باکو پایتخت آذربایجان میزبان گردشگران کشورهای اسلامی خواهد بود و نیک می دانیم که در این شهر تمام ابنیه تاریخی مورد حفاظت قرار گرفته و مراکز تفریحی و توریستی بسیاری نیز احداث گشته اند تا رضایت گردشگران کشورهای اسلامی را برآورده سازد لذا تبریز نیز باید اینگونه پیش رود و با برنامه ریزی های مدون، چهره آن دگرگون گردد حال آنکه یک سال قبل از باکو میزبان گردشگران کشورهای اسلامی خواهد بود.

عضو هیات رییسه شورای شهر تبریز در پایان، انتقاد خود از عدم اجرای خط آهن تبریز-میانه را ابراز داشت و گفت:این اقدام از بزرگترین خلاء هایی است که می تواند خسارات جبران ناپذیری را متوجه منطقه و کشورمان سازد، کمااینکه به نظر می رسد سیاست های ملی به نوعی رقم می خورد تا نقش تبریز کهن در رده های سوم یا چهارم کشوری تجلی یابد.

nejati (3 of 27)

تعیین تکلیف اعضای کمیسیون های شورای شهر تبریز

در بخش دیگری از جلسه علنی این هفته، اعضای شورای شهر به انتخاب ترکیب کمیسیون های این نهاد مدنی و مردمی پرداختند که نتیجه انتخابات بدین شرح می باشد:

کمیسیون برنامه و بودجه: شهرام دبیری، سعید حاجی زاده، اصغر عابدزاده، علی باغبان، محمد حسین جعفری و علی شیاری

کمیسیون خدمات شهری: سعید محدث، علی شیاری، بهروز خاماچی، علی فخر آذر و  داود امیرحقیان

کمیسیون تحقیق و نظارت:داود امیرحقیان، محمدحسن اسوتچی، عزیز زاهدی، علی فخرآذر و محمدباقر لطفی

کمیسیون حمل و نقل:عزیز زاهدی، جعفر مدبر، رسول درسخوان، ایران آهور و علی فخرآذر

کمیسیون شهرسازی و معماری:ایران آهور، فریدون بابایی اقدم، ایرج شهین باهر، رسول درسخوان و علاء الدین نورمحمدزاده

کمیسیون عمران:علی نوای باغبان، علاء الدین نورمحمدزاده، ایرج شهین باهر، محمدباقر لطفی و ایران آهور

کمیسیون فرهنگی و اجتماعی:بهروز خاماچی، جواد ششگلانی، سعید حاجی زاده، اصغر عابدزاده و علی فخرآذر

کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی:اسماعیل چمنی، ایرج شهین باهر، سعید محدث، محمدباقر لطفی و علاء الدین نورمحمدزاده

همچنین با موافقت و انتخاب اعضا، علی فخرآذر به عنوان نماینده شورای شهر تبریز جهت حضور در جلسات شورای اسلامی شهرستان معرفی گردید.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :