معاون حمل و نقل شهردار تبریز از اعطای گواهی نامه آموزشی به رانندگان وسایل نقلیه باری و مسافری درون شهری تبریز و حومه، خبر داد.

به گزارش تبریزمن، یعقوب وحیدکیا، ضمن اشاره به لزوم اعطای این گواهی نامه، گفت: بمنظورارتقاء سطح آگاهی وآموزش و لزوم آشنایی شرکت ها ورانندگان با مجموعه قوانین و دستورالعمل های موجود در خصوص فعالیت در سیستم حمل ونقل باردورن‌شهری وحومه، دوره های آموزشی ویژه رانندگان حمل و نقل کالا و بار توسط معاونت حمل ونقل شهرداری وبهره گیری از اساتید مجرب، پلیس محترم راهور، پلیس محترم پیشگیری، آتش نشانی، انجمن روانشناسی وتعدادی دیگر از واحدهای ذیربط برگزار می شود.

وی ادامه داد: در عین حال و با برگزاری این دوره های آموزشی، ۱۵ الی ۲۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو برای رانندگان یا مالکینی که پروانه فعالیت واشتغال دریافت نموده‌اند، با صدور معرفی نامه، اعمال می گردد.

معاون حمل ونقل شهردار تبریز خاطرنشان کرد: علاوه بر این، هماهنگی های لازم برای استفاده رانندگان از دیگر بیمه ها، از جمله بیمه گروهی درمان و تخفیف برای بیمه شخص ثالث، صورت گرفته است که البته این تسهیلات، برای رانندگانی خواهد بود که این دوره‌های آموزشی را طی کنند.

وحیدکیا متذکر شد: این دوره های آموزشی که بر اساس دستورالعمل وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برگزار می شود، به صورت متناوب، در ۶محور و به صورت یک روزه خواهد بود.

وی تاثیر این دوره ها را در ارتقای سطح خدمات ارائه شده، جلب رضایت شهروندان، کاهش ترافیک و همچنین افزایش رفاه رانندگان، موثر دانست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :