شهردار کلانشهر تبریز از اعلام آمادگی شهرداری برای اخذ کمک مادی و معنوی به پردیس های دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه بیست و ششمین دوره جشنواره علمی، ادبی و هنری پردیس دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور در بخش برادران که در کلانشهر تبریز برگزار می شد، ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان یکی از استراتژیک ترین مراکز آموزشی و دانشگاه ها در سطح کشور است که عهده دار تربیت اشخاصی است که خود آنها در آینده نزدیک، تربیت اثرگذارترین و تاریخ سازترین افراد در جامعه را به عهده خواهند گرفت.

وی افزود: اگر به دنبال جامعه ای توسعه یافته هستیم باید اشخاص متعهد و متخصص تربیت داد که این دانشگاه این مسئولیت خطیر را به عهده گرفته است.

شهردار تبریز در ادامه به کمک چهل میلیارد ریالی شهرداری به اداره کل آموزش و پرورش استان در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: همچنین اداره امورات ۴۵ مدرسه به عهده شهرداران مدرسه است، ‌ که با این حال شهرداری تبریز آمادگی خود را مبنی بر حمایت از دانشگاه فرهنگیان چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی اعلام می دارد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت نامطلوب فرهنگ در کشور اظهار داشت:‌ متأسفانه مسئولان دسترسی کمتری به جوانان در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری داشتند که شهرداری تبریز آمادگی خود را برای دریافت نظرات دانشجومعلمان و قشر فرهنگیان جامعه در رابطه با فرهنگ عمومی شهرنشینی و همچنین توسعه این کلانشهر اعلام می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :