رئیس دانشگاه تبریز از توان رقابتی این دانشگاه با دانشگاه‌های برتر خبر داد و گفت: دانشگاه تبریز عضو هیئت مدیره بین‌المللی دانشگاه‌های دنیا که متشکل از بهترین دانشگاه‌های جهان است.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت دهه‌فجر انقلاب اسلامی در تبریز، با بیان اینکه دانشگاه تبریز پس از دانشگاه تهران بزرگ‌ترین دانشگاه کشور بوده و در بین دانشگاه‌های جامع ایران رتبه ششم را دارد.

رئیس دانشگاه تبریز عنوان کرد: دانشگاه تبریز رتبه نهم در بین ۱۰ دانشگاه کشور را دارد و در سال ۲۰۱۴ نیز در بین ۷۵۰ دانشگاه جهانی نیز رتبه ۵۳۱ را داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: دانشگاه تبریز یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور به لحاظ نقش‌آفرینی در آموزش، پژوهش و تولید علم دارد و ۶۵۰ رشته و مقطع در آن دایر است که ۹۰ رشته کارشناسی، ۱۶۸ رشته تخصصی و رشته‌های کارشناسی ارشد و کاردانی است که دوره‌های تحصیلات تکمیلی ۴۲ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

پورمحمدی یادآور شد: ۷۵۸ نفر عضو هیئت علمی داریم که ۵۰ درصد این اعضا در مقاطع دانش‌یار و بالاتر از آن هستند و از ۲۰۰ نفر دانشمندان کشور ۵ نفر متعلق به دانشگاه تبریز هستند.

وی گفت: ۲۱ دانشکده در دانشگاه تبریز وجود دارد و در میانه، اهر و  پردیس‌های بین‌المللی نیز در ارس و دانشگاه تبریز فعال هستند و ۱۰ موسسه پژوهشی نیز وجود دارد.

تهیه برنامه راهبردی برای دانشگاه تبریز/ وجود ۵۸ شرکت دانش بنیان در دانشگاه تبریز

پورمحمدی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مدیران دانشگاه تبریز بر اساس شایسته سالاری انتخاب و ارتقا می‌یابند و برنامه راهبری نیز در دانشگاه تبریز تهیه شده که به صورت مداوم بررسی و پالایش می‌شود.

رئیس دانشگاه تبریز از توان رقابتی این دانشگاه با دانشگاه‌های برتر خبر داد و گفت: دانشگاه تبریز عضو هیئت مدیره بین‌المللی دانشگاه‌های دنیا است که متشکل از بهترین دانشگاه‌های جهان بوده و عضویت در هیئت مدیره توانمندی خاصی را طلب می‌کند.

وی یادآور شد: مشارکت در طرح‌های بین‌المللی، استفاده از ظرفیت‌های جهانی و انجام تحقیقات مشترک از برنامه‌های این دانشگاه بوده و تکمیل زنجیره دانشگاهی را مورد توجه داریم تا به مرحله دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین برسیم.

پورمحمدی گفت: ۵۸ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه تبریز وجود دارد و از سیاست‌های محوری دانشگاه توسعه این شرکت‌ها است و البته تلاش داریم تا به دانشگاه نسل چهارم که عهده‌دار فعالیت‌های اجتماعی بوده و پیشگام باشند و البته دانشگاه تبریز جزو دانشگاه‌های پیشگام بوده و انقلاب فرهنگی از این دانشگاه آغاز شده و ۲۲ نفر دانشگاهی در حمایت از رزمندگان دفاع مقدس شهید شده‌اند.

انتشار ۲ هزار مقاله علمی در دانشگاه تبریز/اجرای۵۷ طرح تحقیقاتی با ۱۱ میلیارد تومان

وی با اشاره به انتشار بیش از ۲ هزار مقاله علمی در سال‌جاری در این دانشگاه گفت: رشد جهشی را داشته‌ایم و تا پایان سال نیز روند رشدی را خواهیم داشت و ۵۷ طرح تحقیقاتی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به پذیرش ۳۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه تبریز گفت: هر چند این تعداد کم است اما این روند از سال ۹۳ آغاز شده و با دانشگاه‌های جهانی نیز تفاهم‌نامه داریم که بیشترین این تفاهم‌نامه‌ها با دانشگاه‌های ترکیه و حوزه قفقاز است.

تشریح برنامه‌های انتخاباتی و نحوه دعوت سخنرانان در دانشگاه تبریز

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: تلاش خواهیم کرد تا فضای انتخاباتی گرمی داشته باشیم و تا زمان تبلیغات رسمی سخنران‌ها از طیف‌های مختلف و تبیین مشارکت حداکثری باشد و سخنرانان از جناح‌های مختلف به شرط هیئت نظارت دانشگاه تبریز دعوت می‌شوند.

پورمحمدی گفت: باید نشست‌ها به صورت مناظره‌ای برگزار شود و جریان‌های مختلف به صورت مناظره‌ای حضور یابند.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :