به گزارش تبریزمن،مایکروسافت در روز چهارشنبه هفته جاری (۹ اردیبهشت ) یک ابزار جدید آنالیز بر روی صورت به نام “طاهر من چندساله هست” را منتشر کرد.

ادینهو

این فناوری جدید مایکروسافت با پردازش و با استفاده از الگوریتم گسترده‌ای می‌تواند جنسیت و سن انسان را فقط از روی عکس و تفکیک مشخصات طاهری صورتتان آن را با دقت ۹۵% تخمین اعلام نماید.

کاربران شبکه‌های مجازی در مدت ۲۴ ساعت بعد از معرفی این سرویس در جهان که سن خود را دقیق توسط این وب‌سایت دریافت کرده‌اند به حدود ۱۵۰۰۰ نفر رسیده است و با تگ کردن #HowOldRobot تصاویر سن خود را با دیگران به اشتراک گذاشتند.

دو نفر از مهندسان مایکروسافت به نام‌های Corom Thompson و Santosh Balasubramanian در وبلاگ خود از ابراز علاقه شدید کاربران در اینترنت نسبت به آزمودن سن خود توسط این سیستم خبر دادند و گفته‌اند که در ساعات اولیه بارگذاری این وب‌سایت حدود ۳۵٫۰۰۰ نفر که به‌طور عجیبی ۲۹٫۰۰۰ نفر آن‌ها از کشور ترکیه بود نسبت به اشتراک این سرویس اقدام کرده‌اند.

Corom Thompson  و Santosh Balasubramanian ابراز تعجب کرده‌اند که بسیاری از مردم چرا به‌جای استفاده از جستجوی آنلاین عکس به آپلود عکس‌های خود در وب‌سایت پرداخته‌اند.

پیش‌بینی می‌شود با کامل‌تر شدن الگوریتم محاسباتی این سرویس خریداران خوبی برای آن پیدا شود. هم‌اکنون مایکروسافت از این ابزار در موتور جستجوی عکس خود BING استفاده می‌نماید.

ما برای آزمودن با استفاده از موتور جستجوی آنلاین BING عکس‌های ادر لوسیانو ادینهو مهاجم برزیلی تیم تراکتورسازی را امتحان کردیم که نتیجه تقریباً دقیقی از آن را برای ما در خروجی به نمایش درآورد.

rthdfgz

گفتنی است برای امتحان این سرویس به آدرس وب‌سایت http://how-old.net/ مراجعه نمایید و با استفاده از جستجوی آنلاین و یا آپلود تصویر از کامپیوتر خود سن واقعی‌تان را ببینید. پیشنهاد می‌شود از عکسی استفاده نمایید که به‌صورت تمام‌رخ باکیفیت و وضوح‌بالا، روشنایی زیاد و جدید گرفته‌شده باشد و در نهایت در صورتی که می خواهید آن را بین دوستانتان در شبکه های محازی به اشتراک بگذارید با عبارت “#HowOldRobot ” و “#iran ” تگ کنید تا به تعداد کاربران ایرانی آن افزوده شود.

از: روزبه بهروزی ( کارشناس فناوری اطلاعات )

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :