با حضور استانداران آذربایجان شرقی و گنجه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و جمعی از مردم، بهره برداری از خیابان تازه ساخت به نام تبریز در شهر گنجه جمهوری آذربایجان آغاز شد.

به گزارش تبریزمن، این خیابان که دو و نیم کیلومتر طول دارد به نشانه دوستی ایران و جمهوری آذربایجان به نام تبریز نامگذاری شده است.

ائلمار ولی اف، استاندار گنجه در این مراسم گفت: هدف ما از نامگذاری این خیابان به نام تبریز نشان دادن توجه و محبت خود و مردم استان گنجه به مردم تبریز است.

وی افزود: ما می خواهیم دوستی خود را نه در حرف بلکه در عمل به جمهوری اسلامی ایران ابراز کنیم.
اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم سلام گرم مردم تبریز را به مردم گنجه اعلام و بر گسترش ارتباطات بین دو استان تاکید کرد.

گنجه با حدود ۳۱۳٬۳۰۰نفر جمعیت پس از نخجوان سومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان است که در شمال غربی باکو پایتخت این کشور واقع است.

این شهر زادگاه شاعر و عارف بزرگ نظامی گنجوی است، گنجه در خلال جنگ های ایران و روسیه در قرن نوزدهم به همراه شهرهایی دیگر از قفقاز ضمیمهٔ خاک روسیه شد و اسم رسمی آن در دوران حاکمیت روسیه تزاری به الیزابتوپل تغییر و سپس در دوران حاکمیّت کوتاه جمهوری دمکراتیک آذربایجان (۱۹۱۸ میلادی) این شهر به طور موقت پایتخت جمهوری جدید درآمد تا آنکه باکو از کنترل روسها خارج و بعد از استقلال جمهوری آذربایجان اسم گنجه بار دیگر احیا شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :