مجتمع سلامت زنده یاد دکتر پیله وردی در تبریز با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت افتتاح شد.

به گزارش تبریزمن، این مجتمع سلامت باحضور دکتر سیاری، معاون بهداشتی وزیر بهداشت، صومی،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تبریزی، معاون بهداشتی دانشگاه و .. افتتاح شد.

افتتاح

فاتح، رئیس مجتمع سلامت پیله رودی، به بیان وضعیت و شرح وظایف مراکز وابسته به این مجتمع پرداخته و گزارشی ازاقدامات این مجتمع را ارائه داد.

سیاری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با تقدیر از تلاش های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از بابت طراحی و راه اندازی سیستم مجتمع های سلامت در استان آذربایجان شرقی گفت: حتی در مواقع بحرانی مملکت و جنگ تحمیلی وشرایط نامناسب کشور نیز عده ای بفکر سلامت مردم عزیز بوده وبرای حفظ و ارتقای سلامت عمومی جامعه برنامه ریزی می کردند و امروز شاهد افتتاح پروژه هایی هستیم که در گذشته نهال آنها بدست عزیزان پیشکسوت ما کاشته شده بود.

گفتنی است، سیاری درادامه از تندیس زنده یاد دکتر سیروس پیله رودی پرده برداری کرد.

علی اکبر سیاری در این مراسم گفت: ما باید قدر پیشکسوتانی چون دکتر ملک افضلی و یاد و خاطره زنده یاد دکتر پیله رودی و زنده یاد دکتر شادپور به عنوان بزرگان و بنیانگذاران طرح های گسترش شبکه بهداشت در کشور را زنده بداریم.

وی با تقدیر از ابتکار عمل مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نامگذاری این مجتمع ها ادامه داد: مردم آذربایجان همیشه در خدمات اجتماعی و امر سلامت در کشور پیشتاز هستند

صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در ادامه این جلسه گفت: تا عمر باقی است همگی باید برای اصلاح امور تلاش کرده و سیستمی فراهم کنیم که در طولانی مدت به خدمات خود ادامه دهد و برگشت پذیری نداشته باشد.

دکتر ملک افضلی هم طی سخنانی از همه جوانان و پیشکسوتان این عرصه خواست تا هرچه درتوان دارند جهت پیشبرد اهداف این سیستم بکار گیرند  .

وی همچنین از زنده یاد دکتر شاد پور و دکتر پیله وری یاد کرد و از تلاشهای شبانه روزی و حس میهن دوستی این بزرگان از دست رفته سخن گفت.در انتهای برنامه ضمن پرده برداری از تندیس دکتر ملک افضلی ، این مجتمع سلامت به طور رسمی افتتاح شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :