پیشرفته ترین خط تولید گیربکس روز سه شنبه با حضور استاندار آذربایجان ‌شرقی در شرکت چرخشگر تبریز از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو افتتاح شد.

به گزارش تبریزمن، مدیر عامل شرکت چرخشگر روز سه شنبه در این مراسم گفت: این خط تولید که با سرمایه گذاری مشترک شرکت چرخشگر ایران خودرو و رنوپارس به بهره برداری رسید، گیربکس پیشرفته جی.اچ.کیو (JHQ) را تولید می‌کند.

حسن وفادار افزود: ‘جی.اچ.کیو’ نسل جدیدی از گیربکس های دستی و از نوع دیفرانسیل بسته است که به دلیل برخورداری از سیستم کلاچ هیدرولیکی، عوض کردن دنده را راحت تر می کند.

به گفته مدیرعامل شرکت چرخشگر، مقدار روغن مصرفی در این نوع گیربکس نسبت به نمونه های قبلی ۰٫۷ لیتر کمتر است.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت تولید این خط سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه گیربکس است و با توجه به فناوری پیشرفته و سطح کیفی بالای گیربکس تولیدی در چرخشگر، امکان صادرات این محصول نیز فراهم است.

وفادار اضافه کرد: برای راه اندازی این خط تولید سرمایه گذاری مشترک ۳ میلیون یورویی از سوی رنو و چرخشگر ایران خودرو صورت گرفته است.

وی ادامه داد: فاز اول این پروژه شامل بهره برداری از خط مونتاژ گیربکس، امروز به بهره برداری رسید و برای ۲ فاز دیگر پروژه یعنی ‘داخلی سازی پوسته های گیربکس’ و همچنین ‘شفت و دنده ها’ برنامه ریزی شده و به ترتیب تکمیل می شود.

خط تولید راه اندازی شده در شرکت چرخشگر قابلیت تولید همه گیربکس های خانواده (J) را دارد.

این خط پیشرفته دارای سیستم خطا ناپذیری کامل و سطح اتوماسیون بالاست و پیشرفته ترین خط تولید گیربکس در کشور به شمار می آید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :