با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و معاون فرهنگی و پرورشی کشور و با اعتبار ۳۰۰میلیار ریال ۶۵ پروژه عمرانی،آموزشی،رفاهی و فرهنگی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش تبریزمن، این آیین با حضور وزیر اقتصاد ودارای،معاونت فرهنگی و پرورشی کشور،استاندار آذربایجان شرقی،زهرا ساعی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل آموزش و پرورش استان در دبیرستان شهید فهمیده تبریز افتتاح شد.

جعفر پاشایی ضمن خیر مقدم گویی به مسئولان کشوری و استانی دولت تدبیر و امید،گفت: ۶۵ پروژه عمرانی آموزش و پرورش در ۲۵ نقطه از نواحی و مناطق۴ استان به طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیار ریال به بهره برداری رسید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت:از مجموعه ۶۵ پروژه تعداد ۳۴ پروژه نوسازی که ۳۰ باب مدرسه،۴ فقره مقاوم سازی،۷ فقره از منابع مشارکت مردمی،۴ مورد خیر ساز و ۱۱ مورد از منابع دولتی بوده است.

وی ادامه داد:از کل پروژه های افتتاحی هفته دولت آموزش و پرورش استان ۳ کارگاه آموزشی و پژوهشی،۳ باب مرکز رفاهی و یک مورد زمین چمن مصنوعی  و یک باب مرکز سواد  آموزی به بهره برداری رسید.

پاشایی با بیان اینکه از ۱۰۲ پژوهش سرای افتتاح سده در کشور ۲۵ مورد مربوط به استان آذربایجان شرقی است،افزود: ۲۲ نمازخانه مدرسه نیز همزمان با هفته دولت و به دست وزیر اقتصاد و دارائی افتتاح می شود.

وی خاطر نشان ساخت: ۱۲۰۰ مدرسه استان در دولت تدبیر و امید به کتابخانه کلاسی و تجهیزات ورزشی مجهز شده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اذعان داشت:با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و اقدام عمل، ۵۰ درصد منابع ساخت این پروژه ها از طریق مشارکت های مردمی و خیرین و صرفه جویی تامین شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :