دانش آموزان استان آذربایجان شرقی در بیست و یکمین دوره مسابقه های جهانی حساب ذهنی (UCMAS) در کشور امارات متحده عربی یک مقام قهرمانی، هشت مقام اول، یک مقام دوم و یک مقام سومی کسب کردند.

به گزارش تبریزمن، مدیر اجرایی موسسه شرکت اندیشه خلاق چرتکهگفت: سانای صلاح پور مقام اول سطح grand، ناره صیادیان و الینا رستمی مقام اول سطح Advance و مهدی بهشتی مقام سوم سطح Advance را کسب کردند.

به گزارش تبریزمن، جهانگیر علیپور افزود: دنیا حاتمی، مقام اول سطح Higher B، سبحان توتونچی، قهرمان (Champion) سطح Higher A، نیوشا محمد زاده و امید توکلی، مقام اول سطح Higher A را از آن خود کردند.

وی گفت: هلیا یزدانی، مقام اول سطح Intermediate B، ضحی دیهمی مقام دوم سطح Intermediate B و امیر دهقانی مقام اول سطح Elementary B را به دست آوردند.

بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی حساب ذهنی UCMAS، جمعه ۲۱ آبان ماه با شرکت هزاران دانش آموز منتخب از ۶۰ کشور دنیا به میزبانی کشور امارات متحده عربی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، برنامه حساب ذهنی UCMAS یک برنامه منحصر به فرد برای رشد کودک است که در سال ۱۹۹۳ توسط دکتر دینو ونگ در کشور مالزی ابداع گردید. این برنامه با استفاده از یک سیستم محاسبه نوآورانه با به‌کارگیری چرتکه سبب پویایی مغز (نیمکره‌ چپ و نیمکره‌ راست) به طور هم ‌زمان می‌شود.

بر اساس این گزارش، دانش آموزان در سنین بین ۵ تا ۱۳ سال با یادگیری محاسبه ذهنی سریع و دقیق ظرفیت ذهن خود را توسعه می‌دهند که این سبب بهبود مهارت‌هایی نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مسأله می‌شود که به موفقیت در همه رشته‌ها و زندگی روزمره می انجامد.

برنامه UCMAS نه تنها منجر به ایجاد اعتماد به نفس و تسلط در انجام محاسبات می‌شود، بلکه این برنامه با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب توسعه مهارت‌های مورد نیاز یادگیری در مدرسه و زندگی روزمره کودکان می‌ شود.

برنامه UCMAS طوری طراحی شده که هر دو طرف مغز را به شکلی یکپارچه توسعه می‌دهد.

وقتی کودکان به وسیله دست مهره‌های چرتکه را جابجا می‌کنند، این ارتباط بین دست و مغز، تحریک نیمکره ‌های راست و چپ مغز را به دنبال خواهد داشت؛ نیمکره‌ راست – سمت انتزاعی – یک حافظه تصویری از مهره‌های چرتکه می‌سازد در حالی که نیمکره ‌سمت چپ – سمت منطقی – قوانین لازم برای انجام محاسبات را به کار می‌گیرد.

شرکت اندیشه خلاق چرتکه (مدیریت اجراییUCMAS IRAN در استان آذربایجان شرقی) در سال ۱۳۹۱ به همت گروهی از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه تبریز و اساتید حوزه امور آموزشی با هدف توسعه تکنولوژی های نوین آموزشی تاسیس شد.

این موسسه در همان سال و پس از شروع فعالیت سیستم آموزشی UCMAS IRAN در کشور موفق به اخذ نمایندگی استان آذربایجان شرقی شد و از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴ فعالیت های سیستم آموزشی UCMAS IRAN در استان آذربایجان شرقی به طور قابل ملاحظه ای گسترش یافته به طوری که هم اکنون هزاران دانش آموز تحت مدیریت این مجموعه در شهرهای مختلف استان مشغول آموزش سیستم توسعه ذهنی هستند.

در سال ۱۳۹۳ آموزشگاه علمی آزاد ابتدایی اندیشه خلاق توسط این شرکت و با هدف تجمیع بخشی از فعالیت های مجموعه تاسیس شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :