استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت افزایش فضاهای فیزیکی در بخش سلامت گفت: حدود ۴۰۰ هزار متر مربع فضای فیزیکی برای ارائه خدمات سلامت به مردم در سطح استان توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دست احداث است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده شامگاه جمعه در مراسم افتتاح پروژه های درمانی، رفاهی، دانشجویی و اداری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه وزیر بهداشت در طول چهار سال گذشته ۱۴ بار به استان سفر کرده است، افزود: قدردان عنایت ویژه وزیر بهداشت به استان هستیم.

وی ادامه داد: برخی ابراز می کنند که رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز فقط ساخت و ساز می کند؛ من به این افراد می گویم برای ارائه خدمات سلامت و بهداشتی و درمانی، اولین بخش ضروری ایجاد فضاهای فیزیکی است.

جبارزاده گفت: بسیاری از مراکز درمانی ما فرسوده بودند و در خیلی از بیمارستان ها با کمبود جا مواجه بودیم که اگر این ساخت و سازها نبود، جلب رضایت مردم امکان پذیر نبود.

وی اظهار کرد: مدیریت استان تا امروز از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز حمایت کرده و قدردان تمامی تلاش های ارزشمند و تاثیرگذار این دانشگاه در حوزه سلامت هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بحث نظام سلامت در زمانی که دکتر پزشکیان وزیر بهداشت بود، گفت: با تغییر دولت این طرح ابتر ماند و در دولت نهم و دهم متاسفانه از نظر شاخص های بهداشتی و سلامت آنچه که نباید می شد اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: خوشحالیم از اینکه در دولت تدبیر و امید، نظام سلامت شروع شد و با رای مردم برای چهار سال دیگر ادامه خواهد داشت.

جبارزاده با بیان اینکه هیچ برنامه ای بدون ایراد و اشکال نیست، اظهار کرد: در چهار سال گذشته یکی از عوامل ایجاد رضایت مندی در بین مردم خدمات نظام سلامت و بیمه بود.

وی اضافه کرد: در چهار سال آینده می توان نواقص، ایرادات و اشکالاتی را که بر طرح نظام سلامت متصور بود، رفع کرد تا دامنه گسترش آن بیشتر شود.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: برای تحقق این موضوع شرط لازم و ضروری این است که دکتر هاشمی در دولت دوازدهم به عنوان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی باقی بماند و مطمئنم که رئیس جمهوری از دکتر هاشمی برای قبول و ادامه این مسئولیت درخواست خواهند کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :