به گزارش تبریزمن، طی هفته گذشته قیمت خودرو به صورت رسمی یک درصد افزایش پیدا کرد.

در حالی که از ابتدای سال ۹۴ زمزمه های افزایش قمیت خودرو در بازار مطرح بود سرانجام در هفته ای که گذشت قیمت خودروهای داخلی به صورت رسمی یک درصد افزایش یافت که واکنش های فراوانی را به همراه داشت.

دلیل این گرانی از سوی خودروسازان، بالا رفتن نرخ شماره‌گذاری خودروها و مالیات بر ارزش افزوده عنوان شده است.

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در این رابطه گفت: هیچ جای دنیا، دولت ها برای خودرو قیمت گذاری نمی کنند و ما باید در این باره از تجربه گذشته استفاده کنیم. در سال های ۷۳ و ۷۶ شورای اقتصاد مصوبه ای گذراند که خودرو در حاشیه بازار فروخته شود و این مصوبه بیش از ۱۰ سال اجرا شد.

وی گفت: با توجه با افزایش تولیدی که داشتیم فروش خودرو در حاشیه بازار موجب کوتاه شدن دست دلالان شد و خودرو همواره قیمت تقریبا ثابتی داشت یعنی سالی دو تا سه درصد افزایش قیمت داشتیم. متاسفانه در دولت های نهم و دهم اجرای این مصوبه ادامه نیافت و با ثابت ماندن قیمت خودرو، فساد و رانت در فروش خودرو شکل گرفت یعنی با وجود تورم ۲۰ تا ۳۰ درصدی در کشور، قیمت خودرو را ثابت نگه داشتند و شکل گیری فساد و رانت را موجب شد.

وی افزود: چرا حساسیتی که روی خودرو وجود دارد در بقیه کالاها وجود ندارد زیرا هر روز که برای خرید مایحتاج روزمره به فروشگاه ها مراجعه می کنیم در مقایسه با مراجعه قبلی افزایش قیمت دارد و صدای کسی هم در نمی آید.

نعمت بخش افزود: افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت ارز مبادله ای، افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارکنان و افزایش ۶ درصدی تعرفه مواد اولیه وارداتی در مقایسه با سال گذشته از علت های درخواست افزایش قیمت خودرو است.

وی اضافه کرد: البته بخشی از افزایش قیمت مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است که به طور نمونه افزایش یک درصدی آن، قیمت خودروی ۳۰ میلیون تومانی را ۳۰۰ هزار تومان افزایش می دهد از این رو برآورد ما این است که امسال ۵ تا ۱۰ درصد افزایش قیمت خودرو داشته باشیم. در سال های ۹۱ و ۹۲ بیش از ۶ هزار میلیارد تومان، خودروسازان ما زیان دادند البته سال گذشته هم یکی از خودروسازان ما زیان داد که با مراجعه به نمودارهای بورس می توان آن را مشاهده کرد.

نعمت بخش در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت ها و احتمال حضور رقبای خارجی در شرایط جدید در بازار ایران، بازار داخلی را از دست خودروسازان خارج نمی کند افزود: فکر نمی کنم این بازار را از دست دهیم زیرا بسیاری از مردم خودرو ندارند و خودروهای وارداتی هم بسیار گران در می آید سال گذشته ۲ و ۳ دهم میلیارد دلار خودرو وارد کشور شد در حالیکه ما سال گذشته با حدود دو میلیارد دلار بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید و بقیه نیازها را از توان داخلی استفاده کردیم.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که رضا شیوا رئیس شورای رقابت با بیان اینکه سازمان حمایت مسئول نظارت بر بازار خرید و فروش خودرو است، گفت: حداکثر افزایش قیمت خودرو با اعمال نرخ جدید مالیات ارزش افزوده حدود ۸۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که با اعمال قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده حداکثر افزایش قیمت خودرو حدود ۸۰۰ هزار تومان است، به عنوان نمونه یک خودروی ۴۰ میلیون تومانی با ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت روبه رو خواهد شد. وی با اشاره به اینکه سازمان حمایت مسئول نظارت بر بازار خرید و فروش خودرو است، افزود: اگر خودروسازی مغایر با دستورالعمل شورای رقابت اقدام به افزایش قیمت پایه محصولات خود کنند شورا موظف به رسیدگی این موضوع است.

افزایش رسمی قیمت خودرو در هفته گذشته موجب شد قیمت خودرو در بازار با نوسان مواجه شود. به طوری که پژو ۲۰۶ از ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ از ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و پراید ۱۱۱ از ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به ۲۱ میلیون تومان رسید.

همچنین تندر ۹۰ با قیمت ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو پارس با قیمت ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و پراید ۱۳۱ با قیمت ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :