بهداد گفت: کاهش کانون‌ بیماری‌های دامی و ویروس‌های مشترک بین دام و انسان در سال جاری، دستاورد مهمی بود.

به گزارش تبریزمن، امیر حسین بهداد در مراسم بزرگداشت هفته دامپزشکی به کاهش چشمگیر بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام اشاره کرد و اظهار داشت: افزایش نظارت‌‌های بهداشتی و ارتقاء میزان ضبط و معدوم سازی فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی و فاسد شده در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت همکاری مردم روستا و دامداران با اکیپ‌های واکسیناسیون دامپزشکی از آنها خواست تا با همیاری خود از شیوع مجدد بیماری تب برفکی و سایر بیماری‌ها در استان جلوگیری کنند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی کاهش کانون بیماری‌های دامی و بیماری‌‌های مشترک بین انسان و دام را از موفقیت‌های بزرگ این اداره کل دانست و عنوان کرد: تمام این موفقیت‌‌ها در سایه تلاش‌های شبانه روزی خدمتگزاران عرصه بهداشت و سلامت جامعه در اداره کل دامپزشکی استان حاصل شده است.

علی نواداد معاون هماهنگی امور اقتصادی توسعه منابع استانداری نیز در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد مناسب اداره کل دامپزشکی در بحث کنترل بیماری‌‌های دامی و مشترک بین انسان و دام، نقش این اداره کل را در تامین بهداشت و سلامت جامعه بسیار مهم و تاثیر گذار دانست.

وی با اشاره به موفقیت‌های روز افزون این اداره کل در بحث نظارت بر بهداشت عمومی و برخورد با متخلفین بهداشتی، اقدامات اداره کل دامپزشکی در کشف، ضبط و معدوم سازی مواد و فرآورده‌های خام آلوده غیر بهداشتی را که می تواند از نظر بهداشتی خسارت‌های عدیده‌‌ای را به مردم استان وارد کند، بسیار مهم ارزیابی کرد و تاکید داشت: تمام دستگاه‌‌ها می‌‌بایست با اداره کل دامپزشکی استان در زمینه تامین بهداشت عمومی جامعه همکاری های لازمه را داشته باشند.

در ادامه از دکتر محمد موسی پور، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل دامپزشکی استان به عنوان مدیر برتر، دکتر جواد پور ماجد، کارشناس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و کنترل مواد غذایی ، مهندس حسین کلامی، مسئول حراست و حسن فرشبافیان رئیس دفتر مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی به عنوان کارمندان نمونه اداره کل دامپزشکی که در جریان ارزیابی سال ۱۳۹۴ و همچنین از روسای ادارات دامپزشکی شهرستان های شبستر، تبریز، مرند و آذر شهر نیز به عنوان ادارات برتر شهرستانی، با اهدا لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد.

در پایان این مراسم از حمایت‌های مجموعه مدیریتی استانداری استان آذربایجان شرقی بویژه مهندس نواداد معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع استانداری با اهدا لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :