مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: خیران مراکز نیکوکاری استان امسال بیش از ۱۰۳ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کرده اند که این میزان نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تبریزمن، حسین دشتی ظهر چهارشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اکنون ۵۴ مرکز نیکوکاری فعال با محوریت مساجد در سطح استان وجود دارد و این مراکز با محوریت مساجد بهترین محل برای کمک به نیازمندان جامعه هستند.

وی با تاکید بر اینکه مراکز نیکوکاری با هدف حذف بوروکراسی اداری، شناسائی نیازمندان و جذب خیران به وجود آمده اند، خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری استقلال مالی و اداری دارند و کمیته امداد دخالتی در اداره امور آنها نداشته و صرفا تجارب خود را در اختیار مراکز نیکوکاری قرار می دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه ۶۶ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، افزود: پشتوانه کمیته امداد استان در مساعدت به مددجویان و نیازمندان مردم و خیران نیکوکار هستند و عمده منابع این نهاد را کمک های مردمی تشکیل می دهند و راه اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مهمی در سرعت بخشی کمک به نیازمندان داشته است.

وی تاکید کرد: شناسایی فقرا و همچنین خیران و برقراری ارتباط بین این دو اصلی‌ترین وظیفه مراکز نیکوکاری و فلسفه و ماهیت تشکیل شبکه‌های نیکوکاری در محوریت قرار گرفتن مردم و معتمدان محله در کمک به نیازمندان است و این مراکز نقش بسزایی در هم‌افزایی کمک‌های مردمی ایفا می‌کنند که با استفاده از ظرفیت ۵۴ مرکز نیکوکاری تلاش داریم گام‌های موثری را برای رفع مشکلات محرومان برداریم.

دشتی با اعلام اینکه کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری استان نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۲۴ درصد افزایش داشته است، خاطر نشان کرد: در مدت مشابه سال گذشته خیران استان بیش از ۸۳ میلیارد ریال به مراکز نیکوکاری مساعدت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت:مراکز نیکوکاری، دارای ظرفیت‌های بسیاری هستند که می‌توان در جهت ترویج و تبلیغ فرهنگ اسلامی در جامعه از آنها بهره‌مند شد و یکی از اهداف مهم کمیته امداد در توسعه مراکز نیکوکاری تقویت همبستگی اجتماعی، گسترش ارتباطات بین اهالی محل و حفظ عزت نفس و کرامت انسانی افراد نیازمند است که تاکنون گام‌های موثری در این خصوص برداشته شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :