مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ کشور از افزایش ۱۱٫۴ درصدی میزان خرید تضمینی گندم از گندم کاران آذربایجان شرقی تا پایان تیرماه ۹۵ نسبت به زمان مشابه در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش تبریزمن، نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، اسفندیار ابوالحسن زاده، گفت: تا پایان تیرماه سالجاری مقدار ۱۳۵ هزار و ۵۹۸ تن گندم از بهره برداران آذربایجان شرقی خرید تضمینی شده است.

وی همچنین از خرید ۲ هزار و ۵۰۰ تن کلزا از کشاورزان به بهای هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ۳۰۰ ریال، با ۲ درصد افت و ۱۰ درصد رطوبت خبر داد و گفت: تمام بهای محصول کلزای خریداری شده به زارعان پرداخت شده و هیچ بدهی دولتی باقی نمانده است.

ابولحسن زاده با اشاره به اینکه بهای گندم خریداری شده بر اساس اولویت خرید و ثبت در سامانه پرداخت می شود ، گفت: تا زمان حاضر چهار میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از مطالبات گندم کاران استان پرداخت شده است .

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ کشور گفت: امسال پیش بینی می شود ۴۵۰ هزار تن گندم از بهره برداران استان آذربایجان شرقی خریداری شود .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی هم با پیش بینی تولید ۸۲۵ هزار تن گندم از ۳۵۵ هزار تن اراضی دیم و ۸۵ هزار تن اراضی آبی کشاورزی استان، گفت: تولید گندم سال جاری و در صورت قرار گرفتن در چارچوب استاندارد اعلام شده خرید تضمینی می شود.

طبق مصوبه دولت، امسال هر کیلوگرم گندم معمولی(نان) ۱۲ هزار و ۷۰۵ ریال و گندم دوروم ۱۳ هزار و ۶۸ ریال با چهار درصد افت مفید و ۲ درصد افت غیرمفید از گندم کاران خریداری می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :