فرماندار تبریز با اشاره به مصوبه شورای شهر تبریز برای افزایش ۱۷ درصدی نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی در این شهر، گفت: هنوز از سوی وزارت کشور بخشنامه و دستورالعملی برای اظهار نظر در خصوص این موضوع به ما نرسیده است.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر با پیشنهاد اینکه رقم رندی برای نرخ کرایه تاکسی در مسیرهای مختلف تعیین شود، از مردم خواست درباره افزایش ۱۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس نظرات و انتقادات خود را با فرمانداری تبریز در میان بگذارند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای تاکسیرانی و اتوبوسرانی از میزان درآمد خود ناراضی هستند و سازمان تاکسیرانی تبریز نیز به واسطه کمبود منابع مالی نمی تواند نسبت به نوسازی ناوگان شهری اقدام کند، گفت: ما منتظر نظر دولت در این خصوص هستیم تا مصوبه شورای شهر را با بخشنامه دولت تطبیق داده و اظهار نظر خودمان را در این خصوص اعلام کنیم.

شهرتی فر اظهارکرد: با توجه به مهلت قانونی که در پاسخ دهی به مصوبات شورای شهر تبریز وجود دارد، اگر بخشنامه ای از سوی دولت به دست ما نرسد در خصوص این موضوع، کمیته تطبیق مصوبات شورا تصمیم گیری کرده و نظر فرمانداری تا پایان سال ابلاغ خواهد شد.

فرماندار تبریز در خصوص قطار شهری تبریز نیز گفت: دولت یازدهم سهم خود را در احداث مترو پرداخت کرده و امیدواریم با تلاش هایی که صورت می گیرد شاهد پیشرفت پروژه مترو تا میدان ساعت در سال ۹۵ باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به جمعیت ۱٫۵ میلیونی شهر تبریز، توسعه ناوگان حمل و نقل این شهر ضروری است و امیدواریم دولت اعتبارات ویژه ای برای این موضوع به تبریز اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش، اعضای شورای شهر تبریز نیز با بررسی ها و جلساتی که با اتحادیه های تاکسیرانی و اتوبوسرانی داشته اند، افزایش ۱۷ درصدی نرخ کرایه ها را در آستانه نوروز مصوب کرده اند.

افزایش کرایه اتوبوس و تاکسی های شهری پیش از تائید فرماندار قابل اجرا نیست.

در حال حاضر ۷۸۰ دستگاه اتوبوس و در حدود ۱۲ هزار دستگاه تاکسی در تبریز فعالیت می کنند


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :