دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی گفت: در پنج ماهه ۹۴ به نسبت سال قبل شاهد رشد کشفیات کالاهای قاچاق به میزان ۴۱ درصد هستیم.

خبرگزاری فارس: افزایش 41 درصدی کشفیات قاچاق در آذربایجان‌شرقی

به گزارش تبریزمن، محمود چمنی عصر امروز در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی بر برنامه‌ریزی در زمینه نظارت بر کالاهای قاچاق تاکید کرد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در ۵ ماهه ۹۴ به نسبت سال قبل شاهد رشد کشفیات کالاهای قاچاق به میزان ۴۱ درصد هستیم، گفت: این میزان افزایش دلیلی بر تلاش شبانه‌روزی تلاشگران این عرصه هست که شامل ۶ مورد کشفیات می‌شود که به جز دخانیات شاهد افزایش کشفیات در تجهیزات ماهواره‌ای، سی‌دی‌های مبتذل، مشروبات الکلی، مواد سوختی و مواد مخدر هستیم.

 وی ادامه داد: در زمینه مواد سوختی ۸۹ درصد افزایش کشفیات را داشته‌ایم و در مورد مواد مخدر نیز ۶ درصد، تجهیزات ماهواره‌ای ۹۱ درصد و سی‌دی‌های مبتذل ۱۵ درصد افزایش را داشته‌ایم.‌

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی افزود: در زمینه کشف مشروبات الکلی ۴۷۲ درصد افزایش را داریم که زنگ خطری محسوب می‌شود و باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و تربیتی را در نظر داشته باشیم.

وی بر افزایش هماهنگی‌ها میان دستگاه‌های متولی برخورد با موضوع قاچاق تاکید کرد و گفت: در این زمینه تشکیل جلسات هماهنگی در قالب کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌شرقی صورت می‌گیرد.

به نقل از خبرگزاری فارس، موسی خلیل‌الهی، دادستان تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا نیازمند برنامه‌ریزی و تحرک است، گفت: باید بازرسی‌ها با حوصله و برنامه‌ریزی باشد و بازرسان نیز همت و توجه کافی داشته باشند و پائین بودن حقوق دلیلی بر عدم جدیت در کار نیست.

وی یادآور شد: اگر برنامه‌ریزی و تلاش جدی را نداشته باشیم نشست و برخاست و جلسات به نتیجه‌دهی موثر منجر نخواهد شد.

دادستان تبریز بر قاطعیت در برخورد با متخلفان تاکید کرد و گفت: اگر ۳۰ یا ۴۰ متخلف اقتصادی در یک منطقه وجود داشته باشند در برخورد با آنان کوتاهی به بهانه مشکل امنیتی صحیح نبوده و باید برخورد قاطع صورت گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :