رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: تا این لحظه بیش از یک میلیون و ۲۰ هزار نفر از واجدین شرایط در استان رای خود را به صندوق های رای انداختند

به گزارش تبریزمن، علی نواداد افزود: از ساعات اولیه آغاز رای گیری در استان استقبال گسترده ای از سوی مردم انجام گرفته که متفاوت با سال های قبل است.

وی ادامه داد: تمامی شعبات در ۲۱ شهرستان استان با استقبال پرشور مردم مواجه است و برخلاف دوره های قبل مردم از ساعات اولیه در پای صندوق های رای حضور یافته و رای خود را به آخرین ساعات رای گیری موکول نکرده اند.

نواداد گفت: این آمار حاکی از مشارکت بالای ۳۵ درصدی در کل استان است که در دوره های ثبل این مشارکت در این ساعات اتفاق نیافتاده بود.

وی اظهار کرد: با توجه به این استقابل پرشور از نخستین ساعات رای گیری امروز شاهد یکی از باشکوهترین صحنه های مشارکت در انتخابات خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، ۲ میلیون و ۹۵۵هزار و ۳۳۲ نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که ۶۶هزار و ۱۰۲ نفر از آن ها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و ۲۴۱ شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزار و ۶۳۷ شعبه در این استان پیش‌بینی شده است.

۱۲هزار و ۸۳۱ نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی حضور دارند.

۵۲۲ صندوق اخذ رأی برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در ۲ حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر و اهر- هریس پیش‌بینی شده که ۱۴۵ صندوق در شهرستان اهر، ۱۰۰ صندوق در شهرستان هریس، ۲۰۱ صندوق در شهرستان مراغه و ۷۶ صندوق در شهرستان عجب‌شیر مستقر است.

۲۰ نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و ۲۵ نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم رقابت دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.

برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، ۳‌میلیون و ۱۴۵هزار برگ رأی و برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، ۴۲۱هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :