فرماندار تبریز با اشاره به اینکه داوطلبان مجلس باید قانونمندترین افراد باشند، گفت: افکار عمومی به قانون شکنی برخی از داوطلبان دور دوم انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر توجه کنند.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر افزود: مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی در دور دوم انتخابات مجلس دهم در حالی از بامداد روز جاری آغاز شده است که برخی از داوطلبان این حوزه انتخابیه با تخطی از قانون نسبت به انحصارطلبی در نصب و آویزان کردن غیرقانونی پارچه و بنر اقدام کرده اند.

وی با اشاره به امحاء این اقلام تبلیغاتی از سوی نیروهای انتظامی بر طبق قانون مصوب سال ۱۳۸۶ شمسی، گفت: شهرداری های حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر سازه های فلزی و پلاستیکی مستقر کرده اند تا داوطلبان اقلام تبلیغاتی را در این مکان های مشخص، نصب کنند.

وی با اشاره به اینکه این سازه ها کادربندی شده و محل تبلیغات تک به تک داوطلبان با نام آنان مشخص شده است، افزود: علاوه بر برگزاری جلسه های توجیهی و تحویل لوح فشرده قانون تبلیغات انتخاباتی به تمامی داوطلبان، تجربه دور نخست انتخابات مجلس دهم نیز در آنان وجود دارد اما برخی از آنان نسبت به قانون کم توجهی کرده و به صورت گسترده نظم و انضباط تبلیغات انتخاباتی را رعایت نکرده اند.

این در حالی است که روز گذشته علی نواداد، رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان‌ شرقی نیز از رصد تمامی رفتارها و فعالیت‌های نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: تخلف های تبلیغاتی داوطلبان در دور دوم انتخابات مجلس دهم به وزارت کشور گزارش می شود.

در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر محمدحسین فرهنگی، زهرا ساعی، علیرضا منادی، محمداسماعیل سعیدی، میرعلی‌اصغر الموسوی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، شهاب‌الدین بیمقدار و عباس عباس‌زاده برای کسب چهار کرسی باقیمانده این حوزه در دور دوم به رقابت می پردازند.

در دور نخست مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی به مجلس دهم راه یافتند.

دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در دهم اردیبهشت سال جاری در آذربایجان شرقی برگزار می شود.

تعداد شعبه های اخذ رای در مرحله دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه باقی مانده یک هزار و ۸۵۵ شعبه است که از این تعداد ۲۵۵ شعبه سیار خواهد بود.

آذربایجان شرقی با افزون بر ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :