در حالیکه در اولین ساعات رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستیم، گفتگوی خبرنگار تبریزمن با مردم در پای صندوق های رای حاکی از اقبال مردم به اعتدالیون و اصلاح طلبان در تبریز است.
تبریزمن، سرویس سیاسی: خبرنگاران تبریزمن در چند حوزه انتخاباتی مستقر هستند و اخبار لحظه به لحظه را به مخاطبان خود می رساند.

در حوزه انتخابیه مسجد طوبی تعداد قابل توجهی از شهروندان به صف ایستاده و منتظرند تا به نوبت به انتخاب کاندیدهای اصلح خود اقدام نمایند.

بیش از ۲۰ نفر از رای اولی ها گرفته تا مرد ۷۵ ساله ایستاده اند تا در سرنوشت شهر و کشور خود مشارکت نمایند.

photo_2016-02-26_12-32-41

موردی که در این حوزه به چشم می خورد حضور قابل توجه رای اولی هاست.

بهزاد به تبریزمن گفت:احساس بسیار خوبی دارم، از اینکه در تعیین آینده کشور سهیم هستم خیلی خرسندم. امیدوارم افرادی از سوی مردم انتخاب شوند که واقعا دل شان به دنبال پیشرفت شهر تبریز است.

او اضافه کرد:من در نحوه انتخاب کاندیدا مورد نظرم تردید داشتم اما بالاخره فال گرفتم و خوب آمد.

نکته جالبی که در این مسجد به چشم می خورد برخورد مهربانانه نماینده فرماندار با شهروندان مسن بود، به طوری که این عزیزان از سوی وی مورد استقبال قرار گرفته و به محلی مناسب در حوزه هدایت می شدند تا نوبت رای دادنشان فرا رسد.

photo_2016-02-26_12-32-57

حوزه انتخابیه دبیرستان شیخ محمد خیابانی هم امروز مانند سایر مدارس کشور پذیرای تعداد کثیری از شهروندان تبریزی است.

خبرنگار تبریزمن هنگام ورود به این مدرسه با بسیاری از خانواده ها روبرو شد که به همراه فرزندان خود به پای صندوق های رای آمده اند.

علی پور – حسابرس یک شرکت – در این خصوص به تبریزمن گفت:در حالی که حضور ما در صحنه انتخابات یک امر ضروری بوده و نشانگر مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش است بنابراین فرزندان ما نیز باید از هم اکنون این اصل مهم را بیاموزند که رای ما و شما تاثیر مستقیمی بر اداره کشور دارد و به همین خاطر به همراه ۲ فرزندم در این حماسه سیاسی و اجتماعی شرکت کردم.

به اعتقاد وی، شهروندان باید در انتخاب خود دقت کنند زیرا باید پیشرفت و آبادانی شهر تبربز در گروی انتخاب افراد اصلح و کاربلد عملیاتی گردد.

photo_2016-02-26_12-32-27

فضای آرامی بر حوزه انتخابیه مسجد غریبلر تبریز حاکم است.

شهروندان با رعایت کامل اصول انتخاباتی اقدام به انداختن آرای خود به صندوق ها می کنند. نکته جالب توجه اینکه به علت فضای سالم انتخاباتی، مسوولان حوزه نیز با آسودگی خاطر به وظایف خویش عمل کرده و با خبرنگاران نیز همکاری خوبی دارند.

یک شهروند جوان پس از اتمام تکلیف سیاسی خود به تبریزمن گفت:فضای بسیار امن و قابل قبولی بود و در کمال آرامش توانستم اسامی منتخبان خود را به صندوق بیندازم.

امید اضافه کرد: دوره قبل انتخابات مجلس از این مقدار آرامش برخوردار نبود زیرا من با چشمانم دیدم که بر روی محل نوشتن آرا، بر روی تکه کاغذهای کوچک اسامی چند نماینده به خصوص نقش بسته بود اما خوشبختانه امروز خبری از آن کاغذها نبود.

حوزه انتخابیه مسجد سالار شهیدان تا قبل از ساعت ۱۲ فضایی آرام داشت اما پس از گذشت ۵ دقیقه از این ساعت، ازدحامی از جمعیت شناسنامه به دست و متبسم، فضای داخل این حوزه انتخابیه را تسخیر نمود.

بسیاری از شهروندان در رده های سنی مختلف اسامی منتخبان خود را بر روی برگه های رای نوشته و در داخل صندوق انداختند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :