استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت یازدهم رقیب بخش خصوصی نیست گفت: اقتصاد پساتحریم با سهم صددرصدی بخش خصوصی پا می گیرد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده عصر شنبه در شورای برنامه ریزی استان با اشاه به حضور هیاتی اقتصادی از کشور لهستان در استان از سفر هیاتی از اتریش به استان خبرداد و بر ضرورت تعامل بخش خصوصی با هیات های خارجی تاکید کرد.
وی با اشاره به نقش زیر ساخت حمل و نقل در توسعه روابط خارجی گفت: اجرای طرح های زیر ساختی در حوزه حمل و نقل همچون آزاد راه تبریز – بازرگان با اجرایی شدن برجام سرعت می گیرد.
وی با بیان اینکه پروژه راه آهن تبریز – میانه در دولت گذشته با وجود قیمت ۱۲۰ دلاری نفت پیشرفت کمی داشت و مورد بی مهری قرار گرفت، گفت: هزینه کرد دوسال گذشته دولت برای این پروژه قابل مقایسه با هزینه دولت گذشته نیست.
جبارزاده با بیان اینکه پیشبرد طرح های ملی نیازمند دادن مسئولیت به مدیران استانی است، گفت: برای استفاده از مشاوران خارجی در خصوص طرح های خاص همچون طرح های فرودگاهی نمی توان منتظر اقدام وزارت خانه باشیم و باید مستقیم نسبت به استخدام مشاوران اقدام کنیم.
وی با اشاره به اینکه پایانه هوایی بار در فرودگاه تبریز برای صادرات کالاهای خاص با ارزش افزوده بالا همچون فرش دستباف و جواهرات راه اندازی می شود، اظهارکرد: با رفع تحریم ها تقاضا برای کارگو ( پایانه ویژه بارهوایی ) افزایش می یابد.
جبارزاده با اشاره به نوسازی ۱۸۰۰ دستگاه ناوگان باری استان در سال گذشته گفت: ناوگان سنگین استان برای توسعه صادرات باید آماده شود.
وی با بیان اینکه سند تدبیر و توسعه استان مطابق با اقتصاد مقاومتی تدوین شده است، اظهارکرد: اقتصاد مقاومتی بدون مدیریت جهادی امکان پذیر نیست و سیاست های این رویکرد اقتصادی در سایه تلاش و همدلی محقق می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان هم با ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه زیربنایی استان گفت: سند تدبیر توسعه این کارگروه در قالب دو هسته توسعه زیر ساخت های حمل و نقل و ساماندهی سکونت گاه های غیرمجاز تنظیم شده است.
توحید اخلاقی با اشاره به اینکه تبدیل فرودگاه بین المللی تبریز به هاب منطقه ای در این سند دیده شده است، گفت: راه اندازی کارگو( پایانه ویژه بارهوایی ) به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی با کندی مواجه شده است.
فرماندار شهرستان اسکو هم با ارائه گزارشی از روند اجرای سند تدبیر و توسعه این شهرستان، گفت: این سند در قالب چهار هسته اصلاح الگوی کشت، پیاده سازی نظام جامع سلامت، توسعه گردشگری و احداث شهرک صنعتی فناوری های پیش رفته تدوین شده است.
حیدر صادقی با اشاره به پیشرفت ۲۵ درصدی زیرساخت های گردشگری کندوان خواستار تجدید نظر در خصوص طرح جامع این روستای هدف گردشگری شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :