شهردار تبریز با اشاره به فعالیت های سازمان پارکها و فضای سبز تبریز گفت: اقدامات سازمان پارکها در حوزه توسعه فضای سبز تبریز بسیار چشمگیر و قابل توجه است.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی صبح امروز در بازدید از پروژه های در حال احداث فضای سبز تبریز اظهار داشت: هر چند در گذشته به موضوع فضای سبز با دیده‌ی ضعیف و نه چندان مهم نگریسته شده ولی در حال حاضر جایگاه فضای سبز در تبریز بسیار ویژه است.

وی با تاکید بر لزوم آماده سازی زیرساخت ها در توسعه فضای سبز تصریح کرد: برای ماندگاری و پایداری فضای سبز و حفظ آن بایست ابتدا زیرساخت های آن طراحی شده و سپس به مرحله اجرایی برسد که در حال حاضر رویکرد و سیاست سازمان پارکها و فضای سبز تبریز بدین سمت است.


دکتر نجفی از برنامه ریزی های مدون و دقیق برای فضای سبز تبریز خبر داده و گفت: هر اقدامی که بر پایه برنامه و منطق باشد بدون شک به نحوی شایسته به سرانجام می رسد و بر همین اساس باید پروژه ها قبل از احداث ابتدا با تامین زیرساخت آینده نگری شوند.


شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به نهضت درختکاری تبریز به عنوان دستورکار اصلی شهرداری تبریز در سال ۹۵ نیز اشاره کرده و افزود: کاشت ۲ میلیون اصله درخت و  درختچه در سه فصل کاری پاییز امسال و بهار و تابستان سال آینده در دستور کار سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز است.


وی ادامه داد: در کنار تامین زیرساخت ها، لزوم توجه به مدیریت منابع آبی یکی دیگر از اصول قابل توجه در حفظ و توسعه فضای سبز تبریز است.


گفتنی است، در این بازدید چند ساعته شهردار تبریز به همراه مدیرعامل و معاونین سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از پروژه های کریدور فضای سبز، احداث و ایجاد ترانشه های ابتدی اتوبان شهید کسایی و چند پروژه در دست مطالعه و احداث سازمان بازدید انجام داده و تاکید کردند: تعدد پروژه های در حال احداث فضای سبز  در تبریز، نفس تازه ای به ریه های شهر می دمد.Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :