دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان این که مسایل اجتماعی در گذشته تا حدودی غریب واقع شده بودند، گفت: امروز این حوزه با نگرش‌های واقعی و علمی، پیشرفت های خوبی دارد.

به گزارش تبریزمن، محمدعلی نصرتی در اولین نشست شورای سیاست گذاری پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی استان،  با ابرزا نگرانی از روند رو به رشد جرایم، گفت: هر چند که اعتیاد جزو ۱۰ جرم اصلی استان نیست اما همواره از موضوعات اولویت‌دار و نگران‌کننده به شمار می‌رود.

وی نزاع و درگیری را  الان اولویت اول مسایل اجتماعی استان خواند و افزود: اعتیاد حدود پنج سال، اولویت اول موضوعات اجتماعی استان بود، با این حال، این آسیب اجتماعی، در سال ۹۳ به اولویت دوم و در سال ۹۴ به اولویت سوم استان تنزل یافت.

IMG_0011

نصرتی نزاع، بیکاری، اعتیاد به مواد محرک صنعتی، تصادفات و مسایل اخلاقی پنج اولویت اول مسائل اجتماعی استان در وضعیت فعلی خواند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی امروز از نظر ظرفیت‌های مردمی و ساختارهای سازمانی و دولتی در حال طی فرآیند خوبی هستیم که این امر، افق خوبی را در حوزه‌های اجتماعی ترسیم می‌کند.

نصرتی با اشاره به مراقبت از ۲ هزار معتاد در مراکز نگهداری ماده ۱۵ و ۱۶ خبر داد و گفت:  در شش ماه اخیر ۱۲ هزار معتاد متهاجر جمع‌آوری شده و حساسیت‌هایی که دستگاه قضایی در این خصوص نشان داده و حتی گاه بیشتر از ظرفیت‌های قانونی نیز بوده‌است؛ در کنار این حسایت‌ها،  گروه‌های مردم‌نهاد و خیرین نیز به همراه بهزیستی استان، نقش موثری در کنترل جمعیت معتادان متهاجر داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که شهرداری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی مورد توجه قرار داده، نقطه امیدواری است که می‌تواند با استمرار فضای خیرخواهانه و اعتمادآمیز فعلی، به نقطه ایده‌آل برسد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان این که خاطره خوبی از نحوه اجرای طرح‌های اجتماعی در گذشته نداریم، افزود: برنامه توانمندسازی شهروندان بسیار پرمحتوا و موثر طراحی شده اما مهم، رساندن برنامه به نقطه عطف است

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :