صادق نجفی شهردار تبریز به همراه مدیرکل اداره روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز و مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز با حضور در تفرجگاه عینالی از پروژه عمرانی و فضای سبز بازدید کرده و از نزدیک در جریان پیشرفت و روند اجرای پروژه ها و فعالیتهای سازمان قرار گرفتند.

به گزارش تبریزمن، شهردار تبریز در این بازدید بر لزوم شتاب در برنامه‌های توسعه این مجموعه تاکید کرد و گفت: مجموعه گردشگری تفرجگاه عینالی از مزیت‌های مهم گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود و اقدامات خوبی که در دو سال اخیر برای جنگلکاری و ایجاد امکانات خدماتی رفاهی در عینالی انجام گرفته، موجب رونق صنعت گردشگری شده و شایسته تقدیر ویژه است.

صادق نجفی احداث دریاچه چند منظوره داغ گؤلو و مخازن ذخیره آب را ایده‌ای موثر و نتیجه‌بخش خواند و افزود: احداث دریاچه‌ ۵۴۰۰۰ مترمکعبی در کنار تاثیراتی که در افزایش رطوبت منطقه و شادابی وضعیت آب‌وهوایی منطقه دارد، می‌‌تواند موقعیت ممتازی برای ایجاد فرصت‌های تفریحی باشد. ایجاد امکانات رفاهی تفریحی پیرامون دریاچه از قبیل محل های اقامتی، بازی های آبی و لحاظ برنامه‌های بانشاط فرهنگی و اجتماعی می تواند به غنای هر چه بیشتر مجموعه و میزبانی هرچه بهتر از گردشگران و مهمانان عزیز کمک کند.

شهردار تبریز در ادامه بازدیدشان طرح جنگلکاری ۱۰۰ هکتاری عینالی را طرحی موفق و موثر در توسعه فضای سبز شهر تبریز خواند و گفت: با اضافه‌شدن ۱۰۰ هکتار درختکاری به محدوده ۴۵۰ هکتاری فعلی شاهد تحولی چشمگیر در توسعه فضای سبز تفرجگاه عینالی و افزایش سرانه فضای سبز همچنین تلطیف هوای تبریز خواهیم بود.

وی ادامه داد: سختی‌های تامین آب در این محدوده مرتفع، برنامه‌های آبیاری مکانیزه و حفاظت از منابع آبی باید در این مجموعه نهادینه شود. اجرای مخزن ذخیره آب ۱۵۰۰ مترمکعبی و توسعه شبکه آبرسانی همزمان با مرحله کاشت در این طرح و رعایت اصول کارشناسی شده و برنامه ریزی های لازم برای آبیاری مکانیزه طرح جنگلکاری ۱۰۰ هکتاری عینالی از طرف مدیریت و کارشناسان مربوطه سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز ستودنی است.

شهردار تبریز در بازدید از راه دسترسی ایستگاه دوم تله کابین به پارک ائل داغی (جنب اتوبان پاسداران ) به طول ۶ کیلومتر گفت: با توجه به اینکه منطقه ایی که راه دسترسی از آن گذر می کند دارای طبیعت بکر زیبا و دیدنی، همچنین دارای زمینهای مسطح برای اجرای پروژه های گردشگری می باشد. احداث این جاده و اجرای طرح جنگلکاری ۱۰۰ هکتاری موجب توسعه گردشگری در این منطقه خواهد شد و برای سرمایه گذاری بخش خصوصی مهیا می گردد.

صادق نجفی از پارک ائل داغی جنب زیرگذر ارم نیز بازدید نمودند و ضمن قدردانی از اجرای پروژه های در حال اجرا و بهسازی این پارک، در تسریع مراحل اجرایی برای بهره برداری کامل از پارک تأکید نموده و گفت: تکمیل پارک ائل داغی و توسعه جنگلکاری حاشیه اتوبان پاسداران علاوه بر ایجاد مکانی برای استراحت و تفرج شهروندان و مهمانان عزیز، منجر به بهسازی منظر شهری بزرگراه پاسداران می شود .
 
شهردار تبریز همچنین با تاکید بر همکاری مجموعه‌ها و مناطق مرتبط با مدیریت عون‌بن‌علی، دستورات لازم را جهت تزریق منابع مالی ویژه به پروژه‌های عون‌بن‌علی صادر کرد.Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :