به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و الاهلی عربستان در چارچوب هفته چهارم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، از ساعت ۱۶:۰۰ امروز در استادیوم یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی دو بر دو خاتمه یافت.

این دیدار که برای شاگردان تونی الیویرای پرتغالی تا حد زیادی حکم مرگ و زندگی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را داشت، با روندی بسیار هجومی از سوی آن ها آغاز شد. بازیکنان تیم تراکتورسازی در ۵ دقیقه ی ابتدایی بسیار طوفانی کار کرده و بار ها و بار ها به سمت دروازه ی تیم عربستانی هجوم آوردند اما با بدشانسی و بی دقتی در گلزنی ناکام ماندند.

تیم الاهلی نیز یکی دو بار توانست در ضد حمله روی دروازه تراکتورسازان هجوم آورد اما راه به جایی نبرد و تا دقایق پایانی با عملکرد دفاعی در پی بسته نگه داشتن دروازه خود در برابر مهاجمان تیم تراکتورسازی بود. در دقایق تلف شده نیمه اول بازی نیز سرخپوشان تبریزی چندین بار توپ را از کناره ها روانه دروازه الاهلی کردند اما با بدشانسی موفق به گشودن دروازه نشدند و به این ترتیب نیمه اول بازی با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت.

سرخپوشان تبریزی بار دیگر و با آغاز نیمه دوم حملات پر دامنه و پر تکرار بازیکنان تراکتورسازی روی دروازه الاهلی تدارک دیده شد و شاهین ثاقبی، آندرانیک تیموریان و لوسیانو ادینهو چندین و چند بار دروازه حریف را با موقعیت صددرصد گلزنی تهدید کردند.

تا اینکه برترین مهاجم لیگ برتر ایران، ادینهو با ضربه پای چپ خود در داخل محوطه جریمه فقل دروزاه تیم عربستانی را شکست تا هواداران سرخ پوشی تبریزی برای شکست طلسم الاهلی پس از ۳۱ بازی در استادیوم یادگار امام امیدوار شوند.

با این حال روی غفلت مدافعان تراکتورسازی، عمر السوما توانست از زاویه بسته و روی حرکت تکنیکی خود دروازه حامد لک را باز کرده و کار را به تساوی بکشاند.

در ادامه بار دیگر بازیکنان تراکتورسازی سر تا پا حمله شده و صاحب ضربه کرنر شدند. مثل همیشه آندرانیک تیموریان پشت توپ قرار گرفته و با ارسال بی نقص خود، باعث گلزنی شاهین ثاقبی، مهاجم جوان و با انگیزه تراکتورسازی شد تا بار دیگر امید های صعود در دل هواداران زنده شود.

اما تیم با تجربه ی الاهلی بسیار حرفه ای عمل کرده و تا دقایق پایانی بازی از تلاش برای گلزنی دست نکشید تا اینکه در دقیقه ۹۰ بازی تنها با سه پاس توانست برای دومین بار دروازه حامد لک را باز کرده و یک امتیاز حساس را از این دیدار خارج از خانه بدست آورد.

در ادامه بازی و در وقت های تلف شده نیز فرشاد احمدزاده با کارت قرمز داور از زمین بازی اخراج شده و تراکتورسازی را ده نفره کرد. در آخرین دقیقه بازی اما پشت محوطه جریمه موقعیت بسیار خوبی نصیب بازیکنان تراکتورسازی شد که آندو تیموریان توپ را درست به مرکز دروازه و آغوش دروازه بان الاهلی سپرد.

به این ترتیب چهارمین دیدار آسیایی این فصل تراکتورسازان تنها یک امتیاز نصیب این تیم پرطرفدار تبریزی کرده و کار صعود این تیم به دور بعدی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، به اما و اگر کشیده و بسیار دشوار شد.

ترکیب دو تیم:

تراکتورسازی: حامد لک، میرهانی هاشمی، خالد شفیعی، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، شاهین ثاقبی (۸۵ احمد کامدار)، فرشاد احمدزاده، فرید کریمی و لوسیانو ادینیو
سرمربی: تونی اولیریرا

الاهلی عربستان: المایوف، محمد عبدول شافی، هاساوی، السبحی، الموسی، باخاشواین، البساس، المقاوی (۴۶ المعاشر)، الجسیم، العبدالله، السماح
سرمربی: کریستین گروس

قضاوت این دیدار را ساتو ریوجی ژاپنی بر عهده داشته و ساگارا تورو به همراه یامااوچی هیروشی وی را در این امر یاری می کردند. این داور به خالد شفیعی و شاهین ثاقبی کارت زرد و به فرشاد احمد زاده در دقیقه ۹۳ بازی کارت قرمز نشان داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :