نخستین عضو بازداشت شده شورای شهر تبریز، در جلسه علنی این هفته حضور یافت.

به گزارش تبریزمن، نهمین جلسه علنی شورای شهر تبریز در سال ۹۵ امروز در ساعت ۱۰:۱۶ استارت خورد و حاشیه های جالبی داشت، از بلاتکلیفی اعضای علی البدل شورا علی رغم حضور برخی از آنها در جلسه این هفته تا حضور المیرا خاماچی عضو بازداشتی این مجموعه پس از گذشت حدود ۲ ماه، که برخی از حاضرین در تالار شورا را متعجب کرد.

خاماچی هنگام ورود به صحن شورای شهر، برخلاف رویه سابق با گذر از صندلی خود، در صندلی کناری محمدحسن اسوتچی قرار گرفت و در اظهاراتی کوتاه گفت:امروز پس از تحمل ۳ ماه روزهای سخت، مجددا توانستم در مجموعه شورای شهر حضور یابم، لذا سپاس خود از مراجع امنیتی و قضایی را ابراز می دارم که احترام و بزرگواری نمودند.

nejati (1 of 8)
و بعد هم ادامه داد:در آنجا هیچگونه دسترسی به فضای بیرون نداشتم اما به هر حال اخبار مرتبط با این موضوع به گوشم می رسید و برای خیلی ها متاسفم! از آقای اسوتچی هم بسیار ممنونم که در این مدت از من حمایت کردند.

خاماچی با اشاره به اینکه همیشه تلخ سخن گفته است زیرا حرف حق از چنین ویژگی هایی برخوردار می باشد افزود:همگان بدانند اگر خداوند بزرگ از کسی حمایت کند هیچ شخصی نمی تواند مانع فعالیت های او گردد و متاسفانه اشخاصی که باید در فکر حمایت می بودند قصد تصاحب مقام و منصب را داشتند.

عضو آزاد شده شورای شهر اضافه کرد:برای برخی از همکاران خود نیز بسیار زیاد متاسفم که سعی می کردند من به شورای شهر بازنگردم زیرا سخن حق تلخ است و اکنون سکوت کرده اند! اما ما رفتیم خیر بود امیدوارم سایرین هم بروند و خیر باشد!

خاماچی در حاشیه جلسه روز گذشته در پاسخ به سوالات خبرنگاران تنها به یک جمله بسنده کرد و گفت:اولین و آخرین کلام اینکه، مورد اخیر یک اتهام بود که نسبت به بنده وارد گردید و نهادهای امنیتی و قضایی وارد عمل شده و تحقیقات خود را به انجام می رسانند تا همه چیز معلوم شود.

وی از پاسخ به چگونگی خروج از بازداشت و چگونگی برخورد با شایعه سازان علیه خود طفره رفت و شفاف سازی آن را به دستگاه قضایی موکول کرد.

رییس شورای شهر هم در ابتدای این جلسه، روز ۲۵ خرداد به عنوان روز گل و گیاه را مورد تاکید قرار داد و گفت:امیدواریم فرهنگ پرورش گل و گیاه در جامعه ما نیز ترویج یابد زیرا با تولید گونه های مختلف، برای تعدادی از جوانان نیز کارآفرینی به وجود می آید به طوری که سرانه گل در اروپا ۱۳۰ شاخه، در هلند ۱۵۰ شاخه و در ایران کمتر از ۱۰ شاخه می باشد که لوکس بودن این مورد در کشورمان را نشان می دهد و باید فرهنگ سازی گردد.

شهرام دبیری به روز اهداکنندگان خون هم اشاره کرد و افزود:اهدای ۴۰۰ سی سی از ۷ لیتر خون بدن انسان، آسیبی وارد نمی کند و باز هم فرهنگ سازی در این زمینه احساس می گردد.

 

امیدوارم در زمان باقی مانده دوره چهارم شورا از اعمال نظرهای سلیقه ای پرهیز کنیم

اسماعیل چمنی هم در نطق پیش از دستور جلسه این هفته شورا با ذکر این نکته که زمان شعار دادن به پایان رسیده و وقت عمل است از عدم رعایت موضوعی برخی موارد ارجاعی به کمیسیون های شورای شهر انتقاد کرد و گفت:در اکثر موارد، قانون و تخصص گرایی ملاحظه نمی شود در حالی که بیش از نیمی از این لوایح مربوط به موارد هبه است و نیک می دانیم که از قانون خاصی هم تبعیت نمی کند لذا با روابط هم می شود چنین مواردی را به صحن شورا فرستاد.

وی افزود:امیدوارم در زمان باقی مانده دوره چهارم شورا از اعمال نظرهای سلیقه ای پرهیز نماییم و با توجه و تاکید بر امر تکریم ارباب رجوع در مجموعه شهرداری، رضایت مندی شهروندان در اخذ پروانه و غیره را به دست آوریم.

چمنی سپس از عدم تعهد مدیران میانی به اوامر مسوولان شهرداری به شدت انتقاد نمود و اضافه کرد:وقتی شخص شهردار تبریز در مورد یک نامه و یا موضوعی دستور می دهد و این امر با بی توجهی زیردستان مواجه می شود وای به حال مردم!

رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر تبریز در پایان اظهارات خود، بر اجرای پروژه ها با برگزاری مناقصه های آزاد، توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، ایجاد شرکت های تخصصی در راستای به کارگیری فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با مباحث شهری و عمرانی، ایجاد درآمد پایدار با عزم استانی و جذب سرمایه گذاران، فعال سازی شورای راهبردی شهرداری و غیره تاکید کرد که راهگشای پیشرفت کلان شهر تبریز خواهد بود.

جعفر مدبر در پایان جلسه امروز از تعلل دستگاه قضایی آذربایجان شرقی در معرفی تاخیردار اعضای علی البدل شورای شهر در راستای حمایت از حق و حقوق شهروندان تبریزی انتقاد کرد و از مسوولان استان خواست تا در این مورد اقدامات عاجل را به عمل آورند.

 

همچنین برخی از جملات کلیدی تعدادی از اعضای شورای شهر در طی جلسه امروز بدین شرح است که توجه خبرنگار تبریزمن را به خود جلب نمود:

سعید حاجی زاده:شاید عمر ما کفاف استفاده از خط ۲ متروی تبریز را ندهد!

ایرج شهین باهر:بحث مترو در تبریز به یک جُک تبدیل شده است!

رسول درسخوان:متاسفانه خدمات دولت ها در ۴ دهه اخیر به شهرهای مشهد و اصفهان بیش از تبریز بوده است.

خبرنگار : شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :