مرورگر کروم یکی از پرسرعت‌ترین مرورگرهای حال حاضر محسوب می‌شود و تجربه‌ی وب‌گردی را برای کاربران بسیار سریع‌تر و لذت بخش‌تر کرده است. اما گویا گوگل به سرعت فعلی مرورگرش بسنده نکرده و اکنون با جایگزینی الگوریتم جدیدی سعی در افزایش سرعت و پایداری بیشتر این مرورگر دارد.

به گزارش تبریزمن، این الگوریتم که Brotli نام دارد، سپتامبر گذشته توسط گوگل بطور رسمی معرفی شد که در آنجا گوگل به توانایی بسیار بالای آن در مقایسه با الگوریتم فعلی اشاره کرد. به‌گفته‌ی گوگل، Brotli می‌تواند ۲۶ درصد بیشتر از الگوریتم فعلی یعنی Zopfli به فشرده‌سازی داده‌ها بپردازد که نشان از پیشرفت قابل توجه موتور فشرده‌سازی آن نسبت به قبل دارد.

الگوریتم جدید گوگل بیش از ۲۶ درصد سریع‌تر و بهینه‌تر از الگوریتم قبلی در مرورگر کروم خواهد بود. که این موضوع تجربه‌ی وب‌گردی سریع‌تر، روان‌تر و پایدارتر را برای کاربر در پی خواهد داشت.

 در همین راستا، Ilya Grigorik یکی از مهندسین تکنولوژی وب گوگل از آمادگی الگوریتم جدید Brotli برای عرضه خبر داد و انتشار آن را نیز در نسخه‌ی بعدی گوگل اعلام کرد.

 گوگل همچنین به بهینه‌شدن الگوریتم Brotli برای نسخه‌ی موبایل این مرورگر اشاره کرد و مصرف باتری آنرا نیز نسبت به الگوریتم فعلی بسیار پایین‌تر دانست.

 به هر حال به احتمال بسیار قوی، نسخه‌ی بعدی مرورگر کروم در هفته‌ی آینده منتشر می‌شود که با الگوریتم جدید و پرسرعت Brotli همراه خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :