رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با تاکید بر اینکه شهدای انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس الگوهای فرهنگی، هنری و اجتماعی هستند، گفت: الگوی تمام عیار هنرمندان بسیجی شهدا بوده و باید این چنین الگوهایی برای انتقال پیام انقلاب اسلامی بهره برده شود.

به گزارش تبریزمن، غلامرضا منتظری روز یکشنبه در مراسم افتتاح هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج کشور در حسینیه گلزار شهدای وادی رحمت تبریز، با بیان اینکه عیار واقعی شهدا، ولایت مداری و نیک طلبی بود، افزود: شهدای والا مقام جمهوری اسلامی با این شاخصه های مهم، عزت و سربلندی را نصیب ملت ایران کردند و امنیت و آسایش امروز ما مرهون از جام گذشتگی های آنهاست.

وی با اشاره به آرامگاه های باصفای شهدا در وادی رحمت تبریز، اظهار کرد: آمده ایم محضر شهدا تا ضمن تجدید میثاق با اهداف و آرمان های آنها، از شهدا الهام گرفته و چراغ راه جامعه برای توسعه و پیشرفت باشیم.

منتظری، حضور در مزار شهدا را اتفاقی بسیار مناسب و پربرکت دانست و گفت: این حسن اتفاق نیازمند رمزگشایی است تا بتوانیم به وسیله شهدا، از نعمت هنر به گونه ای استفاده کنیم که اسباب تعالی جامعه را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه هنر در قالب های مختلف می تواند جامعه را احیا کرده یا به مرگ بکشاند، گفت: انتخاب بین این دو عرصه با خود هنرمند است، آنها که خود را در این مسیر بی نیاز از ارزش ها بدانند متوقف خواهند ماند، اما کسانی که به آن توجه کنند، جامعه را احیا خواهند کرد.

هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج کشور از امروز طی مراسمی در حسینیه گلزار شهدای وادی رحمت تبریز آغاز به کار کرد.

این جشنواره تا ۲۹ شهریور با حضور ۱۴۵ هنرمند از استان های مختلف کشور در رشته های نقاشی، گرافیک، کاریکاتور و نگارگری در فرهنگ سرای الغدیر برگزار می شود.

از مجموع تعداد ۲۱۰ هنرمندی که به این جشنواره اثر فرستاده اند، آثار ۱۴۹ هنرمند در قالب ۱۸۱ اثر توسط هیات داوران پذیرفته شده و در بخش داوری شرکت داده می شود.

سبک زندگی اسلامی، حقیقت در ساحت هنر، حماسه اقتصادی، شبکه ها مجازی، فرصت ها و تهدیدها، پاسداران حریم و حرم، افشای جنایات تکفیری ها، کربلا میقات عاشقان حقیقت، وحدت اسلامی همبستگی و حسن همجواری، بیداری اسلامی، بازخوانی آرمان های اسلامی، فرهنگ حجاب و عفاف، شادی و نشاط مادی و معنوی، مذمت ویژگی های زشت بصری، جلوه های کار و تلاش و اسراف و مصرف زدگی از محورهای این جشنواره است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :