نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز الگو قرار دادن شخصیت های کشورهای بیگانه را تهدیدی برای آینده جوانان دانست.

به گزارش تبریزمن، به نقل از  روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز دوشنبه در جمع عده ای از جوانان استان، گفت: دین اسلام بهترین الگوها را برای ما معرفی کرده و پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار الگوهای برجسته جوانان ما هستند.

وی از جوانان خواست در انتخاب الگوی مناسب برای زندگی خود دقت بیشتری داشته باشند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه ازدواج و اشتغال جوانان از جمله مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مجرد بودن جوانان کارمند با دریافت حقوق ثابت شایسته نیست.

وی با اشاره به اینکه حدود یک سوم از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، گفت: اگر امروز به فکر افزایش تعداد فرزندان خانواده ها و ترویج فرهنگ ازدواج نباشیم بدون شک در آینده نزدیک هرم سنی در کشور به پیری خواهد رفت و کشور با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیشتر شهدای ما در دوران دفاع مقدس از بین جوانان بودند، گفت: امروز نیز شهدای مدافع حرم را نیز جوانان تشکیل می دهند و در این میان استان آذربایجان شرقی ۱۵ شهید را تقدیم اسلام کرده است.

آیت الله مجتهد شبستری، خواستار در نظر گرفتن بودجه های خاص فرهنگی برای جوانان از سوی دولت شد و گفت: متاسفانه هر وقت نوبت به برنامه های فرهنگی می رسد بودجه ای وجود ندارد.

وی اظهارکرد: ما باید برای تقویت فرهنگی جوانان برنامه داشته باشیم و ادغام مجموعه های ورزش و جوانان خود یک جنبه مثبت دارد و آن این است که حضور جوانان در برنامه های ورزشی فرصت مناسبی برای تقویت بنیه های فرهنگی آنان است.

وی خواستار اقامه نماز در ورزشگاه ها شد و افزود: امیدوارم روزی برسد که نماز جماعت در ورزشگاه های ما به طور مرتب برپا شود و ورزشگاه های ما مساجد شایسته ای داشته باشند و هیچ برنامه ورزشی در زمان نماز برگزار نشود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی هم با اشاره به برنامه های ویژه این اداره کل برای جوان گفت: فرهنگ سازی در امر ازدواج در دستور کار قرار دارد و در همین راستا ۴۵۰۰ دانش آموز دبیرستانی در سطح استان آموزش های ازدواج را دریافت کرده اند.

جمشید نظمی اظهار کرد: افتتاح سه مرکز تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده، تشکیل مجمع خیران ازدواج، برگزاری جشنواره های مختلف از جمله جشنواره پیوند آسمانی در شهرستان ها، همایش مجردان شاغل و تشکیل پویش (کمپین) رسانه ای ازدواج از جمله برنامه های است که طی ماه های گذشته در خصوص امر ازدواج در استان انجام شده است.

وی از فعالیت ۶۷ تشکل و سازمان مردم نهاد در استان خبر داد و گفت: این تشکل مجوزهای مورد نیاز را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرده اند و در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی فعال هستند.

نظمی با اشاره به اینکه حدود ۲۹ درصد از جوانان کشور در سن جوانی یعنی ۱۵ تا ۲۹ سال قرار دارند، گفت: ما تلاش می کنیم تا کار جوانان را به خودشان واگذار کنیم و مسئولیت بسیاری از برنامه ها بر دوش خود جوانان است.

وی ادامه داد: باید از انرژی و استعداد های جوانان به نحو شایسته ای استفاده شود و معاونت امور جوانان و فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان نیز درصدد هدایت، راهنمایی و کمک به ارتقای جایگاه علمی، فرهنگی و اجتماعی جوانان است.

در این دیدار که به همت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ترتیب یافت تعدادی از جوانان نیز به طرح دغدغه های خود از جمله اشتغال پرداختند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :